Zavřít reklamu

Pokud se rozhodnete, že si koupíte telefon z bazaru nebo z druhé ruky, je vhodné otestovat, že displej doopravdy funguje. Zda-li má kupovaný iPhone nebo iPad originální displej nebo displej z druhovýroby bohužel nepoznáte, avšak pokud se jedná o opravdu špatný displej, můžete si všimnout vybledlých barev, žlutých skvrn a nebo zvláštního odstínu displeje. Dnes si ale neukážeme, jak tyto displeje z druhovýroby poznat. Ukážeme si, jak pomocí jednoduché aplikace zjistit, zda-li má zařízení funkční displej po celé ploše. Jak na to?

Jak zjistit, jestli je displej zařízení 100% v pořádku

Bohužel, alespoň prozatím, v operačním systému iOS nenalezneme žádnou funkci v nastavení, která by nám pomohla otestovat funkčnost displeje. Proto budeme muset použít aplikaci třetí strany. Z App Storu si proto pomocí tohoto odkazu stáhněte aplikaci s názvem Phone Diagnostics. Poté, co aplikaci nainstalujeme, ji otevřeme. Zobrazí se nám jednoduchá aplikace s několika možnostmi. Nás zajímají hlavně první dvě políčka – Digitizer a Multi touch. Prvně klikneme na Digitizer a pomocí prstu přejedeme přes celý displej, aby se spojila všechna políčka. Máme na to 1 minutu. Po dokončení se aplikace přepne zpět do prvního menu. Poté klikneme na Multi touch a po načtení klikneme na displej třemi prsty. Pokud multi touch funguje, objeví se tři místa, kde jsme se dotkli prsty. Poté se aplikace vrátí do základního menu. Pokud jsou systémy funkční, zobrazí se u každé možností zelené pozadí. Pokud něco nefunguje, políčko zčervená.

Pokud tedy kupujete telefon nebo tablet z bazaru, můžete tuto aplikaci využít nejen k testu displeje. Mezi další možnosti patří test kamery, Wi-Fi, Bluetooth, tlačítek, Touch ID a dalších systémů zařízení. Od této chvíle se tedy nemusíte díky této aplikaci obávat, že byste nějakému prodejci naletěli.

iPhone X hello display FB
Zdroj: Redakce Letem světem Applem

Související články

Dnes nejčtenější