Zavřít reklamu

Apple Watch nejsou jen skvělým pomocníkem do každodenního života či slušným fitness trenérem pro vaše sportovní aktivity, ale také tichým pozorovatelem vašeho zdravotního stavu, který vás může na jeho zhoršení upozornit. Díky tomu tak lze čas od času předejít vážným zdravotním komplikacím, které mohou mít za následek smrt. Jednu takovou pomoc si připsaly i před pár týdny v USA.

Na začátku dubna letošního roku začal cítit jeden americký uživatel Apple Watch při běžné práci závratě, kvůli čemuž se rozhodl jít na chvíli do koupelny, trochu se v ní opláchnout a uvolnit se. Když do ní však přišel, všiml si, že začíná lehce krvácet z úst i konečníku, načež mu začaly Apple Watch na jeho ruce hlásit, že má abnormálně vysoký tep a měl by ihned vyhledat lékaře, což samozřejmě i s ohledem na začínající krvácení udělal. Do nemocnice ho vezla jeho matka, která jej z posledních sil dokázala se značnou ztrátou krve předat zdravotníkům. Ti následně zjistili, že mu praskl vřed, což si vyžádalo operativní zákrok. Aby však mohl operaci vůbec podstoupit, dostal ihned po příjmu kvůli velké ztrátě krve infuzi s krví.

Jak lékaři, tak i samotný muž připisují značnou část podílu na záchraně jeho života právě jablečným kukačkám Nebýt nich, prvotní příznaky prasklého vředu by totiž prý muž nejspíše ignoroval, což by ho však kvůli velmi rychle se zhoršujícímu stavu zabilo, protože by již nestihl dorazit do nemocnice včas.

Podobných případů již bylo mnoho

Američan z dnešního příběhu však není ani zdaleka tím jediným, koho Apple Watch zachránily. Již mnohokrát se totiž ve světě objevily podobné příběhy, ve kterých hrály hlavní roli Apple Watch. Ať už to byly lidé volající si přes hodinky pomoc po dopravní nehodě či lidé, kterým hodinky zanalyzovaly jejich životní funkce a prozradily jim tak začínající choroby, všichni vděčí alespoň částečně jablečným kukačkám za své životy. To nejlepší však nejspíš Apple stále chystá. 

Již nějakou dobu se totiž šušká o tom, že se jablečná společnost snaží senzory ve svých hodinkách citelně vylepšit a ráda by jim vnukla například i možnost změřit neinvazivně hladinu cukru v krvi, díky čemuž by mohly Apple Watch odhalovat další spoustu zdravotních neduhů. Snad se tedy podobného upgradu dočkáme již brzy a Apple světu ukáže, že je to právě on a jeho hodinky, na koho se může spolehnout. 

apple watch hearth
Zdroj: Redakce Letem světem Applem

Související články

Dnes nejčtenější