Jak se budou jmenovat nové iPhony?

Drtivá většina společností dává svým smartphonům různá označení, která mají zákazníkům usnadnit přehled v jejich obrovském množství. U iPhonů je tomu možná konec. Některé zdroje už dříve tvrdily, že letošní iPhony budou bez už tak typického číselného označení. Se stejnou zprávou přišel tento týden analytik Robert Chira. Jak to tedy bude vypadat? Nový iPhone X s 6,5“ OLED displejem by se měl jmenovat opět „iPhone X“, očekávaný trhák v podobě iPhonu s 6,1“ LCD displejem dle Chira pojmenuje Apple jen jako „iPhone“.

Jistě by se nejednalo o nějakou novinku ve filozofii Applu v pojmenovávání svých produktů. U počítačů Mac není konkrétnější označení typu stroje už řadu let a označení se liší pouze rokem, ve kterém bylo zařízení představeno. O MacBoocích by se pak dalo říci víceméně to stejné s tím rozdílem, že jsou rozlišovány pomocí označení pro řadu – Pro, Air či jen MacBook.

Podobně je to s nejnovějšími iPady a iPady Pro. Druhé jmenované lze dělit podle velikosti úhlopříčky displeje. Levné iPady však nazývá již druhým rokem stroze „iPad“ a k rozlišení modelů slouží pouze rok vydání.

Stejný postup i u iPhonů?

Pokud Apple odstraní typické identifikační přípony jednotlivých modelů, jistě to může vyvolávat problémy s odkazováním na starší modely. Uvidíme, jak to dopadne. Už loňský rok Apple zákazníky zaskočil, když přeskočil očekávaný model s příponou „7s“ a představil rovnou iPhone 8.

Označení všech nových iPhonů, jejichž představení se v roce 2018 očekává, by tedy mohlo vypadat následovně:

iPhone SE (2018)- s 4“ LCD displejem
iPhone (2018)- s 6,1“ LCD displejem
iPhone X (2018)- s 5,8“ OLED displejem
iPhone X Plus (2018)- s 6,5“ OLED displejem

Dočkat bychom se však mohli i označení:

iPhone SE 2. generace- s 4“ LCD displejem
iPhone 1. generace- s 6,1“ LCD displejem
iPhone X 2. generace- s 5,8“ OLED displejem
iPhone X Plus 1. generace – s 6,5“ OLED displejem

A co myslíte vy? Rozhodne se letos Apple své jablečné telefony označit jinak, čímž svým způsobem dokončí revoluci, kterou vloni započal představení iPhonu X? A pokud ne, jaká čísla u letošních iPhonů zvolí? Přeskočí opět rovnou na další číslo, nebo zvolí označení 8s?

 

| | Zdroj
11
Leitz

Diskuze

  Upřímě? Je mi to úplně jedno.
  Za ta léta jsem tak moc propojený s Apple, že odejít by bylo velmi nepohodlné.
  Takže iPhone je pro mě vlastně jediná volba. A chci slušný telefon co dobře fotí. Takže si nový koupím, tak jako tak.
  Je to věc denní potřeby a spotřeby. Je mi jedno jakou má barvu nebo název. Hlavně ať to všechno dobře funguje a moc se to nemění.

  Reagovat

  Mě se hlavně nelíbí ,že by zmizela velikost 4,7 palce.
  SE má super velikost a kdybych nezačal na nej špatně vidět mám ho dodnes.
  Plusko je na mě moc velké.
  Ne každý chce nosit padlo v kapse.

  Reagovat

  Dyt 5,5″ Xko ma realne temer na chlup velikost 4,7″ osmicky. Spis budou ulet ty 6″ a 6,5″. Ale podle me Cinany Apple stejne moc uz nebere. Maji tunu svych znacek. Je skoro lepsi koupit si levny Xiami a za rok zase novej. Uprime kdo by chtel davat za mobil 35000 a za rok zase? 🙂

  Reagovat

  Proč by měl mít člověk mobil jen na rok? A když už tu chytračíš, tak napiš aspoň správně značku Xiaomi. Ios a Android ani nemůžeš srovnávat. Jak tak koukám, technik může být v dnešní době fakt úplně každý.

  Proč by měl mít někdo mobil jen na rok? A když tu chytračíš, napiš aspoň značku Xiaomi správně. Jak tak koukám tak v dnešní době může být technik fakt úplně každý.

Napsat komentář

Zobrazit více

Zobrazit celou diskuzi
Přispět

Bazar

Fórum

 • Poslední příspěvky
  Odpovědi
  Zobrazení
  Poslední příspěvek

Leitz