Zavřít reklamu

Drtivá většina společností dává svým smartphonům různá označení, která mají zákazníkům usnadnit přehled v jejich obrovském množství. U iPhonů je tomu možná konec. Některé zdroje už dříve tvrdily, že letošní iPhony budou bez už tak typického číselného označení. Se stejnou zprávou přišel tento týden analytik Robert Chira. Jak to tedy bude vypadat? Nový iPhone X s 6,5“ OLED displejem by se měl jmenovat opět „iPhone X“, očekávaný trhák v podobě iPhonu s 6,1“ LCD displejem dle Chira pojmenuje Apple jen jako „iPhone“.

Jistě by se nejednalo o nějakou novinku ve filozofii Applu v pojmenovávání svých produktů. U počítačů Mac není konkrétnější označení typu stroje už řadu let a označení se liší pouze rokem, ve kterém bylo zařízení představeno. O MacBoocích by se pak dalo říci víceméně to stejné s tím rozdílem, že jsou rozlišovány pomocí označení pro řadu – Pro, Air či jen MacBook.

Podobně je to s nejnovějšími iPady a iPady Pro. Druhé jmenované lze dělit podle velikosti úhlopříčky displeje. Levné iPady však nazývá již druhým rokem stroze „iPad“ a k rozlišení modelů slouží pouze rok vydání.

Stejný postup i u iPhonů?

Pokud Apple odstraní typické identifikační přípony jednotlivých modelů, jistě to může vyvolávat problémy s odkazováním na starší modely. Uvidíme, jak to dopadne. Už loňský rok Apple zákazníky zaskočil, když přeskočil očekávaný model s příponou „7s“ a představil rovnou iPhone 8.

Označení všech nových iPhonů, jejichž představení se v roce 2018 očekává, by tedy mohlo vypadat následovně:

iPhone SE (2018)- s 4“ LCD displejem
iPhone (2018)- s 6,1“ LCD displejem
iPhone X (2018)- s 5,8“ OLED displejem
iPhone X Plus (2018)- s 6,5“ OLED displejem

Dočkat bychom se však mohli i označení:

iPhone SE 2. generace- s 4“ LCD displejem
iPhone 1. generace- s 6,1“ LCD displejem
iPhone X 2. generace- s 5,8“ OLED displejem
iPhone X Plus 1. generace – s 6,5“ OLED displejem

A co myslíte vy? Rozhodne se letos Apple své jablečné telefony označit jinak, čímž svým způsobem dokončí revoluci, kterou vloni započal představení iPhonu X? A pokud ne, jaká čísla u letošních iPhonů zvolí? Přeskočí opět rovnou na další číslo, nebo zvolí označení 8s?

iPhone X Plus iPhone X SE FB

 

Dnes nejčtenější

.