Zavřít reklamu

Pokud máte doma například děti, které hrají nějakou hru na telefonu, může se stát, že si skrze váš účet zakoupí nějaký drahý předmět do této hry. Příkladem nám může být například Fortnite, který před několika týdny vyšel na mobilní zařízení s iOS. Fortnite je v dnešní době velikým trendem, znají ho a hrají ho jak děti, tak teenageři a dokonce i dospělí lidé. Hra je doopravdy velice zábavná, což musím potvrdit i z vlastní zkušenosti, zábava se navíc stupňuje podle toho, kolik kamarádů hraje s vámi. Méně zábavy, respektive až k zhrození může dojít tehdy, kdy Fortnite začne hrát někdo z vašich potomků a vy se po několika dnech podíváte na stav vašeho bankovního účtu, na kterým vidíte spoustu in-app nákupů za herní předměty, kterými si vaše ratolest vylepšila postavu. Abyste se nemuseli bát, že si vaše dítě něco skrze jakoukoliv aplikaci nebo hru koupí, stačí použít tento trik.

Jak omezit nákupy v aplikacích

Na našem iOS zařízení otevřeme aplikaci Nastavení. Poté přejdeme do kolonky Obecné a zde do kategorie Omezení. Pokud ještě nemáte Omezení aktivováno, klikněte na modrý text Zapnout omezení. Poté si zvolte PIN kód, pomocí kterého budete mít přístup k upravování omezení. Po vytvoření kódu stačí v omezeních sjet trošku níže a vypnout pomocí switche možnost Nákupy v aplikacích. Nyní můžete nastavení opustit.

Po deaktivaci funkce Nákupy v aplikacích už se nestane, že byste si omylem vy nebo vaše dítě něco koupilo. Můžete mít tedy klidný spánek a nemusíte se bát, že byste přes „propařenou“ noc přišli o nějaké peníze. Pokud byste chtěli Nákupy v aplikacích znovu zapnout, stačí jednoduše znovu přejít do Omezení, autorizovat se pomocí kódu a funkci pomocí switche znovu zapnout.

ios-app-store-mac-app-store
Zdroj: Redakce Letem světem Applem

Související články

Dnes nejčtenější