Zavřít reklamu

Tim Cook ve středu zavítal do Bílého domu, přičemž nyní prosakují na povrch informace o tom, co hlava cupertinské společnosti probírala s americkým prezidentem Donaldem Trumpem. Podle Larryho Kudlowa, ředitele National Economic Counsil, který se schůzky též zúčastnil, se Cookovi velice líbí snížení daní a daňová reforma. Dokonce se nechal slyšet, že daňová reforma bude mít pozitivní dopad na podnikání jako takové.

Apple začne realizovat kampusy, otvírat nová pracovní místa a investovat do různých oblastí. Kudlow pokračoval slovy: „S Timem Cookem jsem strávil při prezidenta USA spoustu čas. Tim má značné zkušenosti s Čínou. Byl velice nápomocný při vypracovávání některých návrhů ohledně ní.“ Čína hraje v dodavatelském řetězci kalifornského giganta obrovskou roli. Většina výrobců komponentů pro jablečné produkty, jako je například Foxconn, sídlí právě v Číně.

Cook navíc obhajoval americký systém daně z příjmů právnických osob. Daňová reforma umožní Applu vrátit zpět do Spojených států amerických stovky miliard dolarů. Ty následně využije na „rozpumpování“ americké ekonomiky.

Trump ve středu na Twitteru uvedl, že se těší, až se setká s Timem Cookem z Applu. Toto setkání však nebylo tím jediným, které tento týden mezi ředitelem Applu a prezidentem USA proběhlo. Tim Cook a Lisa Jackson, viceprezidentka pro životní prostředí v Applu, si totiž zašli s Trumpem na začátku tohoto týdne na večeři, na kterou byli krom mnoha jiných hostů pozvaní.

Tim Cook celebrating FB
Témata: , , , , , , , , ,

Související články

Dnes nejčtenější

.