iStores.sk
iStores.sk
", ?>

Speciální přístroj na odemčení iPhonů dokáže rozluštit šestimístný kód již za pár hodin

Americké orgány pro vymáhání práva získaly přístroj na odblokování iPhonů, prostřednictvím něhož se dokážou dostat do všech jablečných telefonů s operačním systémem iOS 11 a novějším. Jedná se o krabičku zvanou GrayKey, za kterou stojí společnost Grayshift.

Informovali jsme vás už o tom, že GrayKey dokáže rozluštit čtyřmístní a šestimístný přístupový kód v řádech několika dnů, nicméně na povrch vypluly informace o tom, že k odblokování telefonu dojde za mnohem kratší dobu. Podle všeho by měl přístroj GrayKey odemknout iPhone se šestimístným přístupovým kódem už za několik málo hodin.

Matthew Green, odborný asistent a kryptograf v instituci John Hopkins Information Security Institute, na Twitteru napsal, že čtyřmístný kód dokáže GrayKey získat za pouhých 6,5 minut a šestimístný kód za 11 hodin.

V iOS si můžete nastavit, že se mají smazat všechny data v iPhonu po 10 neúspěšných pokusech o zadání kódu. Po 5 neúspěšných pokusech se navíc iPhone na určitou dobu zablokuje, například na 5 minut. Ovšem zdá se, že GrayKey dokáže i takové ochrany obejít.

Sice není potvrzeno, zda GrayKey opravdu dokáže odemknout iPhone za tak krátkou dobu, jako uvedl Green, ale i při pomalejší rychlosti trvá odblokování několik málo dnů. S osmimístným kódem by si krabička poradila za měsíc a pár dnů a s desetimístným kódem za více než 13 let.

Po vydání iOS 9 v roce 2015 začala cupertinská společnost používat šestimístný kód, takže iOS zařízení byla lépe ochráněna, nicméně tehdy se nevědělo o přístroji GrayKey, pro něhož šestimístný kód není nic, co by nepřekonal.

Bezpečnostní odborníci se shodují na tom, že lidé by měli používat alfanumerický přístupový kód, který má alespoň sedm znaků a používá čísla, písmena a symboly. Jestliže chcete změnit přístupový kód z původního šestimístného číselného na alfanumerický, tak stačí jít do Nastavení → Touch ID a kódový zámek (na iPhonu X Face ID a kódový zámek) → Změnit kód zámku → Volby kódu → Vlastní alfanumerický kód.

Podívejte se, jak změnit numerický přístupový kód na alfanumerický:

Jakmile zvolíte alfanumerický kód, bude se vám namísto numerické klávesnice při zadávání kódu zobrazovat klasická klávesnice.  

Leitz
Vstoupit do diskuze (0)

Diskuze

Napsat komentář

Zobrazit celou diskuzi
Přispět

Bazar

Fórum

  • Poslední příspěvky
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek