Zavřít reklamu

Nedávno sme vám priniesli informáciu o významnom úspechu Tesly, v podobe nárastu produkcie Modelu 3 až na 2000 vozidiel týždenne. Hlava spoločnosti Elon Musk sa rozhodol ukázať širokej verejnosti továreň, v ktorej sa sústred’uje výroba práve tohoto modelu. V rozhovore pre televíznu stanicu CBS sa vizionár venuje produkčným problémom a riešeniam, v spojení s prehliadkou továrne. Ide o vôbec prvý detailnejší pohľad sústredený na produkciu spomínaného modelu, ktorú Elon príznačne označuje označuje „výrobné peklo“.

Podľa zdrojov sa spoločnosť ešte stále zameriava na zvýšenie čísel produkcie Modelu 3. V rozhovore Elon podotkol, že vo fremontskej továrni má aj gauč, na ktorom zvykne prespávať. „Nespím na gauči preto, lebo by to bolo kto vie ako pohodlné. Nemám čas ani na to aby som sa doma osprchoval. Nemyslím si, že by zamestnanci mali zažívať ťažké časy, zatiaľčo sa ich šéf tvári ako by bol na dovolenke“, uviedol v reportáži Musk.

Jednou z tém, ktorú Musk otvoril bola komplikácia výroby. Pri produkcii Modelu 3 nastali problémy súvisiace s priveľkým tlačením automatizácie výroby. Roboty, ktoré mali prácu zjednodušovať a zrýchľovať ju opačne príliš komplikovali a preto musela spoločnosť nakoniec odstrániť sieť nefunkčných dopravných pásov.

Podľa Muskových slov je spoločnosť v 6 až 9 mesačnom sklze, čo sa týka výroby a produkčných plánov. Mnoho objednávateľov a záujemcov o vozidlo svoje rezervácie zrušilo. Na margo vyjadrení rôznych prognóz špecialistov sa Elon vyjadril nasledovne: „Problémom veľkého počtu analytikov je pohľad do spätného zrkadla narozdiel od toho, aby hľadeli rovno cez čelné sklo. Preto je Tesla podceňovaná. To, čo Tesla urobila v minulosti používajú na predpovedanie budúcnosti.“

  • Kompletnú reportáž si môžete pozrieť vo videu uvedenom nižšie

Tesla

Související články

Dnes nejčtenější

.