Zavřít reklamu

Streamovací hudební služby zažívají v posledních letech nebývalý úspěch. Není se však čemu divit. Za poměrně nízký měsíční poplatek totiž svým posluchačům nabídnou opravdu velmi širokou hudební knihovnu dostupnou prakticky odkudkoliv, kde se můžete připojit k internetu. I kvůli tomu tak začínají tyto služby pomalu ale jistě “zabíjet” klasické digitální prodejce hudby, jejichž tržby začínají pomalu ale jistě upadat. Nejvýznamnějším hráčem na tomto poli je pak bez debat Spotify.

Spotify je ve světě bezesporu nejvyužívanější a nejoblíbenější streamovací službou, která si drží před svou konkurencí opravdu velký náskok. Na konci loňského roku jí totiž využívalo zhruba na 157 milionů posluchačů, přičemž téměř polovina z nich (71 milionů – pozn. red.) za poslech platila. To je jen pro představu téměř dvakrát více platících posluchačů než kolika disponuje Apple u své Apple Music. To totiž prý před nedávnem překonalo hranici 40 milionů předplatitelů. Spotify však tato čísla samozřejmě nestačí a chce dál co nejvíce růst.

Dočkáme se konečně aplikace Spotify i pro Apple Watch?

Nové možnosti 

Když před nedávnem vstupovalo Spotify na burzu, spekulovalo se o tom, jakým způsobem se bude snažit svou cenu zvyšovat, aby bylo pro investory atraktivní. Agentuře Bloomberg se nyní podařil její plán odhalit. Spotify se podle ní zaměří na přepracování své bezplatné verze, která je ve světě velmi oblíbená. Nynější podoba bezplatné verze je pro její uživatele v mnoha ohledech poměrně nehostinná, protože nabízí například náhodné přehrávání hudby či “osekané” možnosti pro různé přeskakování skladeb. Nová bezplatná verze služby by však měla tyto “nedostatky” alespoň částečně odstranit, čímž by bylo její používání pro posluchače daleko pohodlnější. Díky tomu by se tak mohla služba poměrně výrazně rozrůst, čímž by se stala atraktivnější pro různé zadavatele reklam. Bezplatné verze je totiž samozřejmě obsahovat stále budou. 

Veškeré novinky by mělo Spotify prozradit již 24. dubna v New Yorku. Krom vylepšené bezplatné verze by pak měla společnost na akci představit i vlastní hudební přehrávač do auta, který půjde ovládat hlasem. Další novinky jsou však v tuto chvíli zahaleny tajemstvím. Pokud tedy Spotify využíváte v bezplatné verze ale omezení vás rozčilují, ještě chvíli vydržte. Vylepšení je totiž již na cestě. 

spotify
Zdroj: Redakce Letem světem Applem

Související články

Dnes nejčtenější