Zavřít reklamu

Režim portrét byl ještě donedávna výhradou pouze smartphonů s duálním fotoaparátem. Fotografie, které se svým vzhledem podobaly těm ze zrcadlovky, jdou totiž nejsnáze vytvořit právě díky dvěma čočkám fotoaparátu. Toto pravidlo však popřel vloni představený Google Pixel 2, který zvládal i přes jednu čočku fotit portréty a i ostatní fotografie opravdu znamenitě a za své kvality si vysloužil dokonce korunu pro nejlepší fotomobil světa. Své portréty pak zvládal Pixel právě pomocí propracovaného softwaru, který dokázal pozadí za zaměřeným objektem přirozeně rozmazat. I díky tomu jsme si tak potvrdili, že duální fotoaparát není k této vymoženosti zcela nezbytný. Asi se tak nebudete divit, že s vlastním režimem Portrét vytvořeným ryze softwarově přichází i služba, která je na fotografie zaměřená – Instagram. 

Není tomu tak dávno, co se podařilo z firmwaru Instagramu vyčíst některé zajímavé věci, které příchod vlastního režimu Portrét naznačovaly. Instagram pak dnes tuto novinku skutečně potvrdil s tím, že se jí dočkáme v nové verzi jeho aplikace, která ponese označení 39.0. 

Jak už jsem psal výše, režim Portrét, který se na Instagramu jmenuje “Focus”, zvládá aplikace skrze software a tudíž k němu nemusíte vlastnit telefon s duálním fotoaparátem. Portrétní fotografie si tak vyfotíte již na iPhone SE, 6s, 6s Plus, 7, 7 Plus, 8, 8 Plus a samozřejmě X. Novinka se pak dále dostane i na vybrané smartphony s operačním systémem Android. 

Krom nového režimu Portrét, který bude fungovat velmi podobně jako u “Pluskových” iPhonů 7, 8 a u iPhonu X, pak nová aktualizace přinese i možnost nových lepších štítků, díky kterým budete moci v příbězích označovat své přátele. Všem je však jasné, že portrétní režim je tím hlavním, na co nová verze Instagramu uživatele přiláká.

Ačkoliv je v tuto chvíli minimálně podle prvních fotografií jasné, že zcela dokonalý portrét na Instagramu nevyfotíte a s klasickými portréty z duálních fotoaparátů se zatím nemůže tato novinka zcela rovnat, jedná se bezesporu o velmi zajímavé vylepšení, které uživatele starších iPhonů či iPhonů s jedním objektivem určitě ocení. A kdo ví, třeba se v budoucích aktualizacích dočkáme výrazného zlepšení, kterým strčí Instagram veškeré konkurenty do kapsy. 

instagram-focus-portrait-mode

Zdroj: Instagram

Související články

Dnes nejčtenější

.