Zavřít reklamu

Pokud jste si u svých Apple Watch zamilovali možnost prohlédnout si na nich pár nejnovějších příspěvků na Instagramu, následující řádky vás nejspíše velmi zklamou. Čerstvě vydaná aktualizace Instagramu, která je označena jako verze 39.0, totiž aplikaci z Apple Watch odstraňuje. Instagram si tak můžete po aktualizaci prohlédnout opět pouze na svém iPhonu. 

Ačkoliv v poznámkách k aktualizaci žádné náznaky odstranění aplikace pro Apple Watch nenaleznete, po updatu v hodinkách skutečně chybí. Podle vyjádření Instagramu, které získal francouzský portál iPhoneAddict, se společnost k odstranění rozhodla kvůli požadavkům Applu o vytváření aplikací ve vývojářské sadě watchOS 2 SDK. Instagram pro Apple Watch však byl vytvořen ve watchOS 1 SDK, což bylo limitující hlavně pro jeho budoucí aktualizace. Než aby Instagram svou aplikace přepracoval se však rozhodl o její odstranění. 

Apple Watch Series 3

Faktem je, že ačkoliv bylo prohlížení příspěvků z Instagramu přímo na Apple Watch poměrně pohodlné, skýtalo spoustu omezení. Tím největším byla například nutnost mít u sebe iPhone, přestože Apple Watch byly připojeny k Wi-Fi či k LTE u modelů s jeho podporou. Na hodinkách jste si též nemohli přehrát žádná videa a i Instastories byly tabu. 

Těžko v tuto chvíli říci, zda jsme se novou aktualizací rozloučili s aplikací pro Apple Watch na dobro či nikoliv. Pokud se však Instagram pro její oživení rozhodne, snad bude její nová verze o poznání lepší než ta první. 

instagram-apple-watch-dead

Dnes nejčtenější

.