Zavřít reklamu

Nepozorní šoféri sa môžu dočkať nového zlepšováku v podobe rozšírenej reality od Applu, pokiaľ sa firme podarí vyťažiť z nového patentu čo najviac.

Mnoho automobilových spoločností sa dnes špecializuje na samoovládacie vozidlá s autopilotom. Apple ale zvolil inú stratégiu a pokúša sa hľadať spôsob ako viac predchádzať nebezpečenstvám za volantom pre reálnych ľudí. Patent, ktorý spoločnosť Apple získala, funguje na báze rozšírenej reality (AR) a má za úlohu predvídať situácie a ukázať šoférovi aj to, čo sa nachádza na ceste ďaleko pred ním. Ak pre ľudské oko nie sú určité objekty viditeľné, nastúpi AR a vopred vás varuje. To by mohlo skutočne zmeniť spôsob jazdy, ktorý nám je doposiaľ známy.

Na těchto automobilech Apple svůj samořídící systém testuje:

Zatiaľčo sa väčšina firiem zaoberalo virtuálnou realitou, jablková spoločnosť vidí potenciál práve v rozšírenej realite. V praxi to znamená prehrávanie obrazu a textu do reálneho sveta. Predstavte si, že sa pozeráte von z okna auta a na čelnom skle vidíte vzdialené objekty približujúce sa k vám, s danými popismi.

Apple AR
Zdroj: Redakce Letem světem Applem

Vodič by mal pri jazde nasadené AR okuliare alebo headset, vďaka ktorému by mal prehľad o podmienkach na vozovke. Rovnako by bolo možné zorientovať sa aj v teréne za budovami alebo kopcami, čo v reálnom ponímaní nie je možné.

Ako určite viete, okrem nového patentu súvisiaceho s rozšírenou realitou, má Apple na stole aj projekt samoovládacieho automobilu. Preto je možné, že tento produkt sa nikdy nedočká finálnej verzie. Ľudia sediaci v aute, ktorému sa volant otáča sám od seba nebudú vidieť potrebu v kúpe AR headsetu. Tým pádom bude klesať potenciálny dopyt po produkte. Rozšírená realita pre šoférov je takpovediac stále v plienkach, preto je zbytočné predbiehať. O ďalšom priebehu vývoja spomínaného projektu vás budeme informovať.

Apple Lexus
Zdroj: Redakce Letem světem Applem

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Zdroj: cultofmac

Související články

Dnes nejčtenější