Zavřít reklamu

Apple na dnešní konferenci pravděpodobně představí iPad, který však bude svým způsobem ojedinělý. Jelikož je konference určena především studentům a učitelům, spekuluje se o tom, že nadcházející iPad bude zaměřen primárně na výuku. Dokonce by zařízení mělo dostat označení ePad. Ovšem konkurenční společnost odpovídá na ePad svým tabletem běžícím na systému Chrome OS.

Acer přišel ve spolupráci s Googlem s přístrojem zvaným Chromebook Tab 10, což je první tablet běžící na systému Chrome OS od Googlu, který byl ještě donedávna k dispozici pouze na laptopech, desktopech a hybridních zařízeních tablet/PC.

Podle Googlu je Acer Chromebook Tab 10 navržen tak, aby poskytoval školám „snadnou správu a sdílení notebooků Chromebook“ v lehkém zařízení, které nabízí dotykovou obrazovku, aktivní stylus a integraci Google Expeditions AR.

Tablet disponuje 9,7palcovým IPS displejem s rozlišením 2048 × 1536 pixelů, přičemž jeho hmotnost je pouhých 550 gramů. Stejně jako ostatní zařízení s operačním systémem Chrome OS, tak i Acer Chromebook Tab 10 podporuje Google Play a umožňuje studentům a učitelům přístup k milionům aplikací. Obrovskou výhodou je, že aplikace mohou být spravovány IT profesionály, a to přes jiné Chromebook zařízení, které už škola používá.

V přední části tabletu jsou zabudované dva reproduktory, mikrofon a 2megapixelová webová kamera. V zadní části se zase nachází 5megapixelová kamera, která studentům umožňuje pořizovat fotografie a natáčet videa. Google uvádí, že baterie vydrží 9 hodin, což studentům ve školách naprosto postačí.

Uvnitř tabletu je 6jádrotý procesor 3399 RockChip, 4 GB paměti RAM a 32GB interní paměť. Dále se nabíjí přes USB-C port a ke každému tabletu je dodáván i aktivní stylus Wacom EMR pro snadné psaní a kreslení.

Acer Chromebook Tab 10, jehož cenovka je 329 dolarů, tak bude svými funkcemi konkurovat ePadu, který by měl Apple za pár hodin představit. Podle dosavadních zpráv by se měl ePad, který by měl podporovat i Apple Pencil, prodávat za 259 dolarů, a tím by byl ještě levnější než všechny dosavadní jablečné tablety v nabídce.

Analytik Ming-Chi Kuo z KGI Securities minulý týden uvedl, že levný iPad, respektive ePad, by měl skutečně podporovat Apple Pencil, ovšem podle něj není jasné, zda cupertinská společnost představí levnější Apple Pencil, nebo si budou muset uživatelé pořídit ten stávající, jehož cena je 99 dolarů.

acer chromebook tab 10 fb
Zdroj: Redakce Letem světem Applem

Zdroj: 9to5mac

Související články

Dnes nejčtenější