Zavřít reklamu

Kto by nepoznal ikonickú postavu slovenských dejín – Jánošíka a jeho zbojnícku družinu. Zábavná 2D plošinovka vám umožní vžiť sa do kože známeho rodáka z Terchovej a čo to sa naučiť aj o jeho histórii.

Juraja Jánošíka poznáme už roky ako bojovníka proti vyššej vrstve. No nie všetko nasvedčuje, že „bohatým bral a chudobným dával“, preto ho aj hra vykresľuje skôr ako banditu a vraha, než ako národného hrdinu. Tak či onak, táto postava je neodmysliteľnou súčasťou našich dejín a štúdio Black Deer Games sa rozhodlo upraviť jeho príbeh do hernej podoby.

Hra je dostupná okrem slovenského jazyka aj v angličtine a poľštine. The Legend of Jánošík ponúka 3 herné módy. Nájdeme tu spôsob príbehu, survival mód prežita a jazdu na koni, kde sa snažíte vytrvať čo najdlhšie v behu cez rôzne prekážky. Krížiť cestu vám budú oštepy, palisády alebo plamene či pandúri. Na obranu vám bude k dispozícii valaška a pištoľ, no nájdete aj rôzne power-up vylepšenia, ktorými je možné ovládať čas, či stať sa neviditeľným. Čo sa týka grafického spracovania, štúdio trafilo doslova do čierneho. Minimalistický nestarnúci dizajn v podobe tienistého vyobrazenia objektov nič nepokazil. Hra ponúka v spojení s tradičnou slovenskou hudbou 16 levelov, v ktorých sú k dispozícii informácie o Jánošíkovej histórii. Krásne artworky v spojení so zaujímavými popismi vkladajú do hry miernu edukatívnu zložku, vďaka ktorej sa spoznáte s osudom mladého zbojníka.

Ako checkpointy využívate šibenice s hákmi. To pôsobí v skutku ironicky, keďže vieme ako to so spomínaným hákom pre Jánošíka skončilo. Na ceste lesnatou krajinou objavujete rôzne budovy a zbierate mince nachádzajúce sa v truhliciach. Hra má možnosť vylepšovania hlavnej postavy a tiež sa môžete pokúsiť o zozbieranie všetkých úspechov vo forme achievementov. Ak si chcete prečítať viac o hre, či slovenskom štúdiu, navštívte stránku Black Deer Games.

Vydajte sa na zbojnícku cestu s titulom The Legend of Jánošík. Hra je zadarmo pre iOS.

[appbox appstore id1355510078]

Jánošík 2

Zdroj: BlackDeerGames

Dnes nejčtenější

.