Zavřít reklamu

Apple nám na dnešní konferenci za pozadím nového iPadu sdělil také skutečnost, že bude podporovat školy a vzdělávání ještě více, než kdykoliv předtím. Apple připomněl, že mu na vzdělávání populace velice záleží, a to už více, než 40 let. Proto se rozhodl, že pro školy zvolí pro nový iPad menší cenu, a to 299$, místo 329$ pro obyčejného zákazníka. Celá konference se ale točila okolo vzdělávání a okolo učitelů.

Za pozadím nového iPadu nám Apple hned v úvodu sdělil vcelku zásadní věc, a to, že základní úložiště iCloudu bude pro každého uživatele vzdělávacího programu (tzn. že musíte mít Apple ID vedeno na školu) zvýšeno z klasických 5 GB na 200 GB, což je od Applu opravdu pozoruhodný krok. Oproti původním 5 GB, které získá každý uživatel, je tohle čtyřicetinásobek původní velikosti úložiště na iCloudu. Mezi další novinku patří také aplikace ClassRoom pro Mac, která bude dostupná v betaverzi v červnu. Mezi největší a nejočekávanější novinku patří bezesporu ClassKit API, který učitelům a taktéž studentům ušetří mnoho práce.

ClassKit API

ClassKit API, který Apple na dnešní konferenci představil, najde primární využití u různých vzdělávacích aplikaci především ve školách. Vývojáři aplikaci totiž budou moci díky němu softwary naprogramovat tak, aby studenti odeslali ze svých iPadů či iPhonů řešení určitého úkolu přes iCloud přímo učiteli. Ten pak jejich řešení zkontroluje a následně vyhodnotí. Díky tomu by se tak mohla být práce mnoha učitelů na školách, kde se k výuce běžně používají produkty od Applu daleko jednodušší.

Aplikace Schoolwork

Další aplikace, kterou Apple na konferenci představil, je Schoolwork. Tato aplikace bude na App Storu zdarma a učitelé díky ní uvidí všechny jejich třídy a také to, jaké úkoly mají žáci odevzdat. Tato aplikace vypadá opravdu skvěle – učitelé skrze ni můžou posílat příručky, připomínky, domácí úkoly a veškeré další dokumenty pro své studenty – to vše díky jedné jediné aplikace. Schoolwork dokáže také spolupracovat s mnohými dalšími aplikacemi, studenti tudíž nebudou vázáni pouze do aplikace Schoolwork, ale budou se z ní moci bez problému přepnout kamkoliv jinam, bude-li to potřeba. Aby se ale studenti doopravdy věnovali práci, můžou je skrze Schoolwork učitelé sledovat – ale i v dobrém slova smyslu. Můžou vidět jejich progress, výtvory a vše, co žáci vymyslí.

Aplikace Apple Teacher

Apple Teacher je nový nástroj, který je určen pro učitele – umožňuje učitelům jejich trénink a možnost inspirovat se. Apple nejspíše chce, aby právě učitelé byli vzorem svým žákům, a proto jim nabízí možnost sebevzdělávání. Dle mého názoru je skvělé, že si Apple uvědomuje, že i učitel by se měl neustále vzdělávat. Není to jen o žácích, ale právě o učiteli, které své žáky inspiruje. Aplikaci Apple Teacher nyní podporuje téměř 1 milion učitelů. Učitelé z celého světa budou také moci díky Applu využívat zdrojů videa, hudby, fotografií a kreseb zdarma.

Swift Playgrounds

Děti milují programování. A není to jen kvůli tomu, že by je učitele nutili být už v útlém věku programátory. Děti to doopravdy baví, a to hlavně kvůli tomu, že se díky Swift Playgrounds mohou rozvíjet. Děti pomocí této aplikace můžou programovat různé věci, nejvíce si prý ale užívají programování dronů a malých robotů. Jednoduchost Swift Playgrounds nám potvrdila i učitelka Kasia Derza z Chicaga, která se zmiňovala o tom, že dlouhou dobu hledala block-based programovací aplikaci. Nakonec našla Swift Playgrounds a její děti si ji velmi oblíbili.

Kasia Derza nám také sdělila dojemný příběh o jednom jejím studentovi, který byl velice stydlivý. Právě Swift Playgrounds studentovi pomohl se se stydlivostí poprat a nyní se stal dokonce studentem třídní rady.

Také motto Swift Playground se změnilo. Z minulého Every Can Code se motto změnilo na Every Can Create.

Aktualizace GarageBand, Clips a iWork

Aktualizace se taktéž dočkaly aplikace GarageBand a Clips, se kterými studenti taktéž velice rádi pracují – stejně jako se Swift Playgrounds. V pozadí také zazněla informace o aktualizaci aplikace iWork.

applepluskolstvi_fb

Dnes nejčtenější

.