Zavřít reklamu

Většina z nás si na iPhone hledá elegantní a zároveň odolné obaly, které telefon ochrání alespoň při lehčím pádu. Najdou se ale tací, kteří jej s sebou berou i do extrémních podmínek. Patří mezi ně například horolezci, skialpinisté a další dobrodruzi. Pro ty  jsou tu ultra-odolná pouzdra a právě jednoho zástupce si dnes představíme.

Do redakce se nám na test dostal skutečný tank mezi obaly. Jde o pouzdro vyrobené z kvalitního odolného hliníku v kombinaci s gumovými doplňky. Zatímco hrany a záda tvoří převážně guma a hliník, na předku se nachází odolné ochranné sklo, které samozřejmě zachovává dotykové vlastnosti displeje. Sklu nechybí ani výřez pro domovské tlačítko či pro horní reproduktor, kde je otvor navíc opatřen speciální vrstvou. Samozřejmostí je přístupnost ke všem tlačítkům a také k postrannímu přepínači, kdy je do hliníkového rámečku zakomponován speciální jezdec pro snadné ovládání.

Ani porty nepřišly zkrátka. Zatímco Lightning je chráněný gumovou záslepkou, kterou můžete snadno odklopit, pro 3,5 mm jack je připravena záslepka dokonce kovová. Pro mikrofon a reproduktor jsou vyhrazeny chráněné výdechy v kovovém rámečku, tudíž s obalem stoupá zvuk z předku telefonu, nikoli ze spodku. Ani na zadní fotoaparát s spolu s bleskem a mikrofonem se nezapomnělo a výrobce pro ně připravil výřezy šité na míru. I navzdory obalu tak můžete s telefonem bezproblémově volat, poslouchat hudbu, používat jej a samozřejmě fotit zážitky ze svých dobrodružných cest.

O něco méně tradiční je vkládání telefonu do obalu. Do kovového rámečku je zasazena šestice šroubků, po jejichž odšroubování oddělíte přední část od zbytku. iPhone je následně potřeba umístit do vnitřní části skládající se převážně z gumy, opět přiklopit přední část a přišroubovat všech šest šroubků zpět. Naštěstí v balení nechybí příslušný inbusový klíč a dokonce ani dvojice náhradní šroubků pro případ, že některý z původních ztratíte.

I navzdory robustnosti se iPhone v obalu ovládá poměrně uspokojivě. Dotyk displeje funguje bezproblémově, dokonce i 3D Touch reaguje obstojně, jen je potřeba displeji stlačit o něco silněji. Home button lze také stisknout snadno a ani s používáním postranních tlačítek a přepínače pro tichý režim není problém.

Je však více než jasné, že pouzdro není pro každého, ale jen pro vybrané uživatele, kteří jeho extrémní odolnost využijí. Telefon vám ochrání i při těch nejošklivějších pádech, avšak s vodou už si tak hravě neporadí. Obal je totiž pouze voděodolný, nikoli vodotěsný, takže se ubrání spíše jen sněhu, dešti a menšímu povrchovému namočení. Na druhou stranu jeho cena není nijak přemrštěná a necelých 500 Kč se leckterému dobrodruhovi jistě vyplatí investovat.

Extremne odolny obal FB 1
Zdroj: Redakce Letem světem Applem

Související články

Dnes nejčtenější