Zavřít reklamu

Existuje svět, který se většině lidem může zdát zcela iracionální a přesto mu mnoho lidí podlehlo a milují jej jako nic na světě. Řeč je o světě fashion nebo chcete-li módy a konkrétně pak High-fashion kam patří ty nejluxusnější a nejdražší značky na světě. Značky, které vidíte v nejdražších buticích světa a ceny v nich sahají do astronomických výšin, jenž jsou mnohdy mimo realitu. My samozřejmě nejsme fashion magazín a já si v žádném případě nechci hrát na Annu Wintour, přesto si však myslím, že když již několik let dělají High-fashion značky také obaly na iPhone, batohy na Macbooky a mnoho dalšího, je na čase abychom se na ně podívali i my. Znovu opakuji jedná se o iracionální svět, ve kterém neplatíte pouze za hodnotu materiálu, design, zpracování a tak dále, ale především za styl, módu a značku. Neberte tedy prosím následující článek jako ty ostatní, ale pouze jako pohled do světa, ve kterém můžete být obal na iPhone dražší než samotný iPhone, právě do tohoto světa vás dnes zavedu.

První takovou věcí, na kterou se podíváme je Snake print iPhone 7 case by Gucci. Jedná se o celokožený obal s moderním potiskem hada, který pochází z jedné z nejnovějších kolekcí tohoto módního domu nesoucí název Gucci Garden. Celokožený obal vyrobený jak jinak než v Itálii nese typickou strukturu kůže, která se objevuje například také na batohu, na který se podíváme níže. Obal je kompatibilní s telefony od iPhone 6 až po iPhone 8, na kterém jej osobně používám. O tom, že se jedná o fashion doplněk vás přesvědčí již samotný fakt, že okraje obalu nepřesahují displej a tak je v podstatě ta nejdůležitější část telefonu zcela bez ochrany a to i v případě, kdy telefon jen položíte displejem na stůl, abyste se podívali na jeho obal.

Gucci snake case iphone 7

O nějaké ochraně při pádech pak může být řeš jen v souvislosti s poškrábáním zadního šasi telefonu, jinak však nějakou skutečnou ochranu při pádu z metrové výšky neočekávejte. Navíc je zde problém, že vám bude více vadit fakt, že se poškrábe obal, než že vám telefon spadl na zem. Samozřejmostí jsou pak velké výřezy na všechna tlačítka a samozřejmě také spodní konektor a reproduktor s mikrofonem. Obal je extrémně kvalitní, co se zpracování týká a ani pod lupu na něm skutečně nenajdete jedinou chybu nebo nedokonalost. Navíc jej osobně používám již několik měsíců a vypadá stále jako nový. Nemusíte se tedy bát jej používat jako jakýkoli jiný klasický obal. Uvnitř obalu je pak alcantara, takže kůže je skutečně to jediné co na něm najdete ze všech stran. Ta jednak zajišťuje jemné uložení telefonu v obalu, ale také jej zároveň dokáže pěkně vyčistit, obzvlášť u skleněných zad iPhone 8. Obal drží na telefonu jako přibitý a nemusíte se bát že by se vám z něj telefon jakkoli vysvlékal.

U batohu, na který se nyní podíváme musíte již vlastnit skutečně minimálně MacBook, abyste v něm nosili něco, co je dražší než samotný batoh. Jedná se o „umělecké dílo“ kolekce Gucci Flora, které je natisknuté na celém povrchu koženého batohu. Stejně jako u obalu, i na batohu nenajdete kromě kovových zipů a textilních vnitřních částí popruhů nic, co by nebylo z kůže. Zatím co vnější stranu kryje broušená kůže s celotělovým potiskem džungle, uvnitř najdete velmi jemnou a příjemnou alcantru. Batoh nabízí dvojici hlavní kapes, z nichž do jedné pohodlně dáte MacBook a spoustu dalších věcí a do druhé vedlejší kapsy pak dáte spoustu drobností. Hlavní kapsa pak nabízí také kapsičku na MacBook, do které se však vejde maximálně 12″ MacBook, větší musíte dát zkrátka do hlavní kapsy. V ní najdete kromě již zmíněného speciálního prostoru pro MacBook také prostor pro mobil a kreditní karty nebo doklady.

Pokud nepotřebujete využívat speciální přihrádku na laptop, dokážete v batohu pohodlně přenášet i 15″ MacBook Pro. Stejně tak se vám do něj vejde ještě nějaká ta mikča a všechny potřebné kabely + další věci, které nutně potřebujete. Všechny věci jsou v batohu v bezpečí, ovšem s nějakým extra polstrováním nemůžete příliš počítat, jsme skutečně ve fashion světě, kde je důležitější, jak věci vypadají, než jak fungují. Navíc upřímně vzhledem k cenovce se jedná o batoh se kterým budete jezdit spíše v autě a nosit jej na schůzky nebo někam za zábavou, kdy si na terase své oblíbené kavárny v Benátkách vytáhnete MacBook a vyřídíte maily. Nejedná se o batoh se kterým budete jezdit v přeplněné MHD a proto bych absenci nějakého výrazného polstrování až tak neřešil.  Jak jsem již psal v úvodu, pokud uvažujete racionálně, pak na tyto věci můžete rovnou zapomenout. Za desetinovou cenu totiž koupíte batoh, který váš MacBook ochrání rozhodně lépe.

IMG_1507

Díky extrémně výraznému potisku se hodí batoh kombinovat už jen s jednobarevným oblečením a měl by být v podstatě středobodem vašeho outfitu. Pokud tedy rádi nosíte pestré barvy s množstvím obrázků nebo nápisů na mikině, tričku nebo košili, pak na něj budete muset zapomenout. Jedná se totiž skutečně o prvek, který by měl spíše ozvláštnit váš barevně a printově nevýrazný outfit. Zpracování je opět pochopitelně na té nejvyšší úrovni a výroba probíhá stejně jako u všech produktů Gucci přímo v Itálii. Osobně batoh nevyužívám tak často, abych dokázal posoudit jeho životnost, ale kamarád má stejný jen s jiným printem a už téměř rok jej nosí den co den všude kam vás jen napadne a vypadá stále jako nový.

Doufám, že jste se díky tomuto článku měli možnost podívat do světa high fashion, který fascinuje snad každého na světě. Někdo se na něj dívá pohrdavě a směje se cenám, které se v buticích objevují, jiný dělá vše pro to aby měl všechny trendy kousky ve svém šatníku. Je jedno jaký máte pohled, ale móda vás zkrátka ovlivňuje a věřte, že i když si kupujete oblečení těch nejlevějších značek, je ovlivněno právě kolekcemi módních domů jako je Gucci, Balenciaga, Louis Vuitton, Hermés, Chanel, Yves Saint Lauren a mnoha dalších. Osobně mě móda fasicnuje a líbí se mi, ale zcela jasně si uvědomuji, že finance do ní vložené nemají žádnou reálnou materiální hodnotu, ale kupujete si za ně pouze styl. Pokud jste tedy i vy zatoužili po nějakém tom módním kousku z oblasti High Fashion, je potřeba si uvědomit, že batoh za 30 tisíc korun nebo obal za 6 tisíc na které jsme se dnes podívali, skutečně nepředstavují reálnou hodnotu a je jasné, že se jedná kousky, které zkrátka kupujete jen kvůli tomu, jak vypadají a co vyvolávají v lidech ve vašem okolí.

Gucci batoh

Související články

Dnes nejčtenější

.