Zavřít reklamu

Již mnohokrát jsem vás na našem webu informovali o tom, že jsou Apple Watch mezi uživateli velmi oblíbené a právem jim tak patří prvenství pro vládce trhu se smartwatch. Toto šílenství se Applu podařilo ještě více rozpumpovat vloni v září, když světu představil Apple Watch Series 3, které přinesly krom výkonnostních vylepšení i možnost volat, i když jste zrovna z dosahu vašeho iPhonu. Ačkoliv je tato varianta hodinek dostupná jen v některých státech, zákazníci ji milují a i díky ní tak prodeje “trojkových” Apple Watch velmi rychle rostou. Skvělým příkladem je graf vývojáře aplikace Pedometer ++.

Vývojář David Smith, který na vývoji aplikace Pedometer ++ (zdařilá aplikace pro měření kroků), má díky tomu, že je jeho aplikace dostupná i pro Apple Watch, přístup ke statistikám vypovídajícím o tom, na jakých modelech je aplikace využívána. Z jeho grafu je tak jasně patrné, jak obří růst zaznamenaly v posledních týdnech a měsících Apple Watch 3. Mezi uživateli, kteří aplikaci Pedometer ++ využívají, ji totiž používá na Apple Watch Series 3 rovných 33 %, tedy většina. “Trojkovým” Apple Watch se tak podařilo za pár týdnů předběhnout i jejich starší kolegy Apple Watch 2 a Apple Watch (čili úplně první sérii označovanou často jako Series 0). Naopak model Series 1 si drží svou standardní linii.

watchseries
Zdroj: Redakce Letem světem Applem

Konečně kvalitní Apple Watch?

Na to, proč jsou “trojkové” Apple Watch mezi uživateli tak oblíbené, existuje podle vývojáře poměrně jednoduchá odpověď. Tyto hodinky jsou totiž podle něj konečně dostatečně rychlé. Nemají problém jak s otevíráním aplikací, přepínáním ciferníků, používáním Siri či sledováním tréninků. Když k tomu pak přičteme podporu LTE, díky které můžeme nechat iPhone doma a fungovat jen s hodinkami na ruce, dostaneme opravdu velmi zajímavý produkt, který zkrátka a jednoduše táhne.

Uvidíme, s čím vyrukuje Apple letos a zda se dočkáme například ukončení podpory prvních generací Apple Watch. Jelikož však podle vývojáře nejspíš stejně většina uživatelů prvních generací Apple Watch na letošní Apple Watch 4 či loňské Apple Watch 3 přejde, byl by tento krok poměrně pochopitelný a vývojářům by navíc rozvázal ruce při tvoření více náročných aplikací. Nechme se tedy překvapit, jasno budeme mít už na červnové WWDC.

apple-watch-3-fb
Zdroj: Redakce Letem světem Applem

Zdroj: 9to5mac

Související články

Dnes nejčtenější