Tip: Kopírujte libovolný text mezi vašimi jablečnými zařízeními snadno a rychle

Mac i váš iPhone jsou zařízení, která jsou propracována do posledního detailu. Nejde jen o hardware a vzhled zařízení, kdy se Apple snaží o to, aby zařízení vypadalo co možná nejvíce moderně a futuristicky. Jde i o software samotný, především tedy o operační systémy iOS a macOS. Také víme, že se společnost s nakousnutým jablkem v logu snaží o to, aby veškerá jeho zařízení mohla mezi sebou co nejlépe komunikovat. Můžeme si toho všimnout například v u poznámek – cokoliv napíšeme na iPhonu se automaticky zobrazí v Macu a naopak. Veškerá zařízení jsou mezi sebou propojeny skrze jeden jediný Apple ID účet. Ke kopírování textů však musí být připojena i k jedné Wi-Fi síti, mít zaplý Bluetooth a spolupracovat přes Handoff. Ten na Macu zapnete skrze Předvolby systému > Obecné > Povolit Handoff mezi Macem a zařízeními přes iCloud. Na iPhonu pak Handoff zapnete přes Nastavení > Obecné > Handoff.

U aplikace jakou jsou například poznámky to ale nekončí. Apple zašel ještě hlouběji a umožnil všem svým uživatelům, aby si mohli mezi svými zařízeními kopírovat libovolný text, tedy samozřejmě i webové odkazy. A opět to všechno funguje jak jen nejvíce jednoduše to jde. Pojďme se podívat, jak na to.

Jak kopírovat libovolný text mezi Apple zařízeními

Dejme si jednoduchý příklad – ležíte na posteli a v ruce držíte svůj iPhone. Vedle vás je na posteli taktéž položený MacBook. Brouzdáte tak po internetu a najednou najdete článek, který má dle popisu krásnou galerii. Článek rozkliknete, ale zjistíte, že galerie není přizpůsobena na mobilní zařízení. Nyní byste si zcela jistě zkopírovali odkaz a poslali si ho například na Facebook, kde byste ho z MacBooku zkopírovali. Proč to ale dělat tak složitě?

Stačí na vašem iOS zařízení jednoduše označit v Safari odkaz, podržet na něm prst a zvolit možnost Kopírovat. Poté se na MacBooku přesuňte do Safari a jednoduše stiskněte klávesovou zkratku Command ⌘ + V. Samozřejmě taktéž můžete použít pravé tlačítko myši (dva prsty na trackpadu) a z nabídky zvolit možnost Vložit. Tento postup funguje i naopak, tzn. z MacBooku do iPhonu. Jaké si zvolíte zařízení je jen a jen na vás, je jedno, jestli budete kopírovat text z iPadu na iMac Pro a nebo jakkoliv jinak – vždy to bude fungovat.

Doufám, že vám tento návod pomohl a příště už se vyvarujete zbytečně složitému kopírovaní odkazů a textů. Přece jenom, vlastníme zařízení za desítky tisíc korun, tak proč je nevyužívat naplno a co možná nejjednodušeji.

|
12
Leitz

Diskuze

  To je celkem zvláštní. Já osobně s tím problém nemám jak z Macu na iPhone, tak ani naopak. Občas sice pozoruji zpoždění pár vteřin, vždy se ale zkopírovaný odkaz/text z jednoho zařízení do druhého vloží.

  Reagovat
  Martin Vavrek

  Ak chcete používať univerzálnu schránku, vaše zariadenia musia spĺňať systémové požiadavky pre kontinuitu. Musia mať tiež zapnuté Wi-Fi, Bluetooth a Handoff v Systémových nastaveniach (na Macu) a v Nastaveniach (na iOS zariadeniach). Musíte byť prihlásení do iCloudu pomocou rovnakého Apple ID na všetkých svojich zariadeniach…. pereto mi to nešlo… treba aj bleutooth

  Reagovat

  Clipboard across devices – funkce kterou Apple implementoval před rokem a půl spolu Mac OS Sierra. Bohužel funguje tak na 50%. Za rok a půl nebyl schopen Apple doladit. Jako mnohaletý uživatel a fanoušek Applu již od doby PowerPC musím bohužel konstatovat, že to jde s kvalitou softwaru jen a jen z kopce. Steve s “bičem” a vizí tam prostě chybí…

  Reagovat

  Vidim to napodobně!! Taky mám Apple od verzi s PowerPC procakem do nynějška a bohužel ta kvalita SW je horší, nastesti aspoň ale ten MacOS je propracovanejsi na druhou stranu co se tyče “vychytavek” a jednodušších pracovních zalezitosti tzv.intuitivnost jen na úkor té nedoladěnosti! Já osobně nepotrebuji kazdy rok novy MacOS a ios -> mě by stačil dokonalý a odladeny os klidně jednou za dva/tři roky uplně v klidu…?

  Reagovat

Napsat komentář

Zobrazit více

Zobrazit celou diskuzi
Přispět

Bazar

Fórum

 • Poslední příspěvky
  Odpovědi
  Zobrazení
  Poslední příspěvek

Leitz