Zavřít reklamu

Mac i váš iPhone jsou zařízení, která jsou propracována do posledního detailu. Nejde jen o hardware a vzhled zařízení, kdy se Apple snaží o to, aby zařízení vypadalo co možná nejvíce moderně a futuristicky. Jde i o software samotný, především tedy o operační systémy iOS a macOS. Také víme, že se společnost s nakousnutým jablkem v logu snaží o to, aby veškerá jeho zařízení mohla mezi sebou co nejlépe komunikovat. Můžeme si toho všimnout například v u poznámek – cokoliv napíšeme na iPhonu se automaticky zobrazí v Macu a naopak. Veškerá zařízení jsou mezi sebou propojeny skrze jeden jediný Apple ID účet. Ke kopírování textů však musí být připojena i k jedné Wi-Fi síti, mít zaplý Bluetooth a spolupracovat přes Handoff. Ten na Macu zapnete skrze Předvolby systému > Obecné > Povolit Handoff mezi Macem a zařízeními přes iCloud. Na iPhonu pak Handoff zapnete přes Nastavení > Obecné > Handoff.

U aplikace jakou jsou například poznámky to ale nekončí. Apple zašel ještě hlouběji a umožnil všem svým uživatelům, aby si mohli mezi svými zařízeními kopírovat libovolný text, tedy samozřejmě i webové odkazy. A opět to všechno funguje jak jen nejvíce jednoduše to jde. Pojďme se podívat, jak na to.

Jak kopírovat libovolný text mezi Apple zařízeními

Dejme si jednoduchý příklad – ležíte na posteli a v ruce držíte svůj iPhone. Vedle vás je na posteli taktéž položený MacBook. Brouzdáte tak po internetu a najednou najdete článek, který má dle popisu krásnou galerii. Článek rozkliknete, ale zjistíte, že galerie není přizpůsobena na mobilní zařízení. Nyní byste si zcela jistě zkopírovali odkaz a poslali si ho například na Facebook, kde byste ho z MacBooku zkopírovali. Proč to ale dělat tak složitě?

Stačí na vašem iOS zařízení jednoduše označit v Safari odkaz, podržet na něm prst a zvolit možnost Kopírovat. Poté se na MacBooku přesuňte do Safari a jednoduše stiskněte klávesovou zkratku Command ⌘ + V. Samozřejmě taktéž můžete použít pravé tlačítko myši (dva prsty na trackpadu) a z nabídky zvolit možnost Vložit. Tento postup funguje i naopak, tzn. z MacBooku do iPhonu. Jaké si zvolíte zařízení je jen a jen na vás, je jedno, jestli budete kopírovat text z iPadu na iMac Pro a nebo jakkoliv jinak – vždy to bude fungovat.

Doufám, že vám tento návod pomohl a příště už se vyvarujete zbytečně složitému kopírovaní odkazů a textů. Přece jenom, vlastníme zařízení za desítky tisíc korun, tak proč je nevyužívat naplno a co možná nejjednodušeji.

command_c_ios_macos_fb
Zdroj: Redakce Letem světem Applem

Související články

Dnes nejčtenější