Čínské matce zablokovalo její dítě iPhone na 47 let

Určitě se vám někdy podařilo zadat číselný kód pro odemknutí telefonu špatně hned několikrát za sebou. Ti méně šikovní z vás si pak dokonce všimli, že po šestém zadání chybného číselného kódu se iPhone na určitý čas zablokuje. Pokud se však ani po uplynutí času nepodaří zadat kód správně, telefon se zablokuje znovu a na delší dobu. Tento proces se pak může samozřejmě opakovat i několikrát po sobě, což vede k blokaci na opravdu dlouhou dobu. Přesně o tom se v lednu přesvědčila i jedna žena v Číně.

Podle listu South Morning China Post půjčila žena svůj iPhone svému batoleti v domnění, že na něm bude sledovat videa, která mu na něm spustila. Svému dítěti se však žena nejspíš pěkných pár chvil nevěnovala a když se k němu vrátila, při pohledu na telefon se jí orosilo čelo. Batoleti se totiž telefon uzamkl a při snaze jej nejspíše nějakým způsobem odemknout zadávalo neustále špatný kód, čímž telefon matky zablokovalo. Nejednalo se však o žádné minuty, hodiny a dokonce ani dny. Na displeji totiž svítila blokace na 25 milionů minut, což je v přepočtu zhruba 47 let.

Máte pouze dvě možnosti

Nešťastná matka šla svůj problém řešit do šanghajského Apple Storu, ve kterém ji však pracovníci Applu příliš nepotěšili. Podle jejich rad totiž může buď 47 let počkat, nebo telefon obnovit s tím, že pokud nemá zálohu, přijde o veškerá data. Žena se tak rozhodla pro druhou variantu a svůj telefon alespoň částečně zachránila.

Pokud si však myslíte, že byl tento případ pro zaměstnance Apple Storu něčím výjimečným, mýlíte se. Jeden z techniků jablečného obchodu se totiž prý pochlubil tím, že se za svou kariéru setkal i s telefonem zablokovaným na 80 let, tedy téměř dvakrát déle, než s čím se potýkala žena.

Ačkoliv je tento případ poměrně úsměvný, jeho vyřešení je poměrně zdlouhavé a nepříjemné. Na své jablečné telefony si proto dávejte opravdu pozor a špatného zadávání kódu se rozhodně vyvarujte. Padesát let totiž na svůj iPhone čekat určitě nechcete.

|
22
Leitz

Diskuze

  Podle mě to je pěkná blbost. Protože prvně se iPhone zamče na 1 minutu a musíte tu minutu počkat, než jde zadat znovu kód. Potom to je na 5 minut a tak dále, takže aby to zablokoval někdo na takovou dobu, musel by projít značením na 24 hodin, což by si musela nevšimnout několik dní telefonu, než by to zablokoval někdo na 47 let

  Reagovat

  Víte jak to je? Pokud je iPhone dlouhodobě vybitý nebo podvybitý, případně by někdo odpojil baterii, tak iPhone, pokud nemá přístup k internetu nebo automaticky aktualizovaný čas, tak provede reset data k 1.1.1970. Takže pokud byl uzamčen na 47 let, tak jedině z toho důvodu, několikrát jsem to už viděl. A jestli se nějaký technik chlubil, že viděl 80 let tak kecá, protože to možné není. Čas se při zablokování nezvyšuje donekonečna, máte 7 pokusů a pak je konec. Pak už je iPhone uzamčen trvale a pomůže jen reset.

  Reagovat

Napsat komentář

Zobrazit více

Zobrazit celou diskuzi
Přispět

Fórum

 • Poslední příspěvky
  Odpovědi
  Zobrazení
  Poslední příspěvek

Leitz