Zavřít reklamu

William Henry Gates III, všeobecně známý jako Bill Gates, je americký miliardář a několik let byl i nejbohatším člověkem na světě. I když ho před pár měsíci z trůnu sesadil Jeff Bezos, stále si drží úžasnou druhou pozici. Jeho vztah k penězům je tedy oproti „obyčejným smrtelníkům“ velmi posunutý. Jak dobře Bill zná ceny běžných produktů ze supermarketu? V populární americké talkshow si jej vyzkoušela Ellen DeGeneres.

Spoluzakladatel Microsoftu se svěřil, že v supermarketu již nebyl opravdu řadu let. V rozhovoru musel uhodnou cenu 5 rozdílných produktů, která nakupuje téměř každý. Jako první musel hádat kolik stojí balíček rýže Rice-a-Roni. Bill přestřelil na 5 dolarů. „Je to jeden dolar. Za pakatel,“ odpověděla DeGeneresová. Další byly kapsle na praní, které stojí v průměru 20 dolarů. První tip amerického miliardáře byl 4 dolary, po chechotu diváků přidal na 10 dolarů.

Trefil se pouze jednou a to u zubní nitě s cenou 3 dolarů. Jinak se většinou mýlil i několikanásobně. U posledních produktů si nechal spíše radit od publika.

V druhé části rozhovoru se Bill Gates pochlubil tím, co „nejluxusnějšího“ si kdy koupil. Podle jeho vlastních slov to bylo Porsche a letadlo, které však prý nutně potřeboval kvůli neustálému cestování. Svěřil se i s tím, že nikdy nestál o vlastní ostrov nebo luxusní sbírku aut. Nemyslel si, že bude z vývoje softwaru takhle bohatý. Dělal to proto, že ho to bavilo.

Rozpovídal se i o období před vstupem Microsoftu na burzu. Bál se případného výpadku financí pro své zaměstnance. Protože většina lidí, které zaměstnával byli starší než on a většinou měli hypotéky, cítil za ně a za jejich rodiny odpovědnost.

Posledních 18 let se nejvíce věnuje své nadaci Bill & Melinda Gates, do které vložil již více než 40 miliard dolarů.

Gates fb
Zdroj: Redakce Letem světem Applem
Témata: ,

Související články

Dnes nejčtenější