Zavřít reklamu

Samsung je velice často obviňován, že kopíruje kalifornského giganta, přičemž názornou ukázkou je samotný Galaxy S9, který světlo světa spatřil v neděli v Barceloně. Vlajková loď jihokorejské společnosti dostala funkci AR Emoji, což je zřejmá kopie Animoji v iPhonu X.

Takto nový Galaxy S9 vypadá: 

CEO mobilní divize Samsungu D. J. Koh v rozhovoru, který poskytl deníku The Wall Street Journal, vyvrátil tvrzení, že by funkci AR Emoji okopíroval od Applu. Tvrdí, že Samsung pracuje na svém vlastním plánu. Koh uvedl, že se zabýval animovanými 3D emoji už v roce 2001 u telefonů s konstrukcí typu V. V té době vedl tým pro výzkum a vývoj v oblasti mobilních technologií. Koh trvá na tom, že obě společnosti mají odlišný přístup k animovaným 3D emoji.

„Jejich přístup a náš přístup je naprosto odlišný,“ vysvětlil Koh, který byl opatrný, aby nezmínil jméno Apple. „Pracujeme na vlastních roadmapách.“

Samsung si během představení modelů Galaxy S9 utahoval z Applu, jak jsme vás už informovali. Justin Denison, který v Samsungu působí jako viceprezident marketingu, poukázal na úchvatný Infinity displej, přičemž si neodpustil narážku na to, že u tohoto displeje nenalezneme žádný výřez, který zdobí iPhone X. Poté začal mluvit o snímači otisků prstů, což je podle Samsungu nejpopulárnější způsob, jak odemknout telefon. Přesně kvůli tomu se ho po vzoru Applu v Samsungu nezbavili, místo toho vyhověli zákazníkům, kteří žádali přesunutí čtečky otisků prstů z prostoru vedle fotoaparátu pod něj.

I když jsme ještě neměli možnost vyzkoušet AR Emoji na Galaxy S9, uživatelé, kteří už měli zařízení v ruce, uvedli, že funkci měl Samsung více vylepšit, až potom ji představit světu.

animoji fb
Zdroj: Redakce Letem světem Applem

Zdroj: 9TO5Mac

Související články

Dnes nejčtenější