Zavřít reklamu

Jablečná společnost dnes na svém webu spustila novou sekci, která je věnována její rozšířené realitě ARKit. Tu Apple představil minulý rok na červnové WWDC jakožto součást systému iOS 11 na jeho novějších telefonech a tabletech. A jelikož své rozšířené realitě podle slov předních představitelů společnosti opravdu věří, snaží se jí nejspíše dostat do hlubšího povědomí lidí i touto cestou.

Celá stránka je pojata především jako prezentace toho, co vše ARKit svým uživatelům umožňuje. V prezentaci naleznete jako první ukázku praktických aplikací, mezi kterými je například aplikace od IKEI, díky které si můžete nanečisto vyzkoušet, jaký kus nábytku by se hodil zrovna do vaší domácnosti, či aplikaci American Airlines, která vám zas usnadní pohyb na letišti.

Pod praktickými aplikacemi si svou chvilku slávy užijí hry a aplikace sloužící pro zábavu. Právě ty se totiž těší mezi vývojáři a uživateli největší oblibě a tvoří většinu doposud vyvinutých AR aplikací. Prohlédnout si tu můžete například aplikaci Monster Park, která vás přenese zpět do prehistorických druhohor či hru Pokémon GO, díky které se naopak stanete lovcem pokémonů.

Veledůležité místo mají mezi AR aplikacemi ty vzdělávací. Skvělým příkladem může být třeba demonstrovaná aplikace Complete Anatomy, díky které můžou uživatelé zkoumat lidskou anatomii, aniž by k tomu potřebovali něco jiného než tablet či telefon.

Kdyby se vám nechtělo nový web navštěvovat, mrkněte alespoň na pár screenshotů z něj: 

Po prezentaci aplikací se pak Apple ve spodní části stránky chlubí technologiemi a softwarem, díky kterému ARKit funguje a úplně nakonec nabádá uživatele, aby prozkoumali AR aplikace v App Storu a vývojáře, aby své nápady na AR aplikace přetavili v realitu.

arkit fb

Dnes nejčtenější

.