Zavřít reklamu

Ačkoliv je svět chatovacích aplikací ovládán giganty typu Messenger, Viber či WhatsApp, mnoho uživatelů si pro komunikaci s přáteli zvolí aplikaci zcela jinou. Není se však čemu divit. Většina aplikací totiž nabízí spoustu funkcí shodných, takže jediná věc, která vás může mnohdy omezovat, jsou vaše osobní sympatie k té či oné “apce”. Co když vám však Apple vaší milovanou chatovací aplikaci z App Storu smaže?

Na redditu včera zavládla panika poté, co si jeden z tamních diskutujících všiml, že z App Storu v systému iOS zmizely oblíbené chatovací aplikace Telegram a Telegram X. Poměrně zvláštní na celé události bylo hlavně to, že se tak stalo bez jakéhokoliv předběžného upozornění buď ze strany Applu, nebo ze strany samotných vývojářů.

Nevhodný obsah?

Mezi uživateli se tak začaly bleskurychle šířit různé konspirační teorie, které možnou příčinu objasňovaly. Objevilo se mezi nimi například i tvrzení, že se vývojáři Telegramu při snaze aktualizovat svou aplikaci jednoduše spletli a místo nové verze svůj výtvor z jablečného obchodu s aplikacemi vymazali. Jasno do celého případu tak vnesl až tweet zakladatele aplikace Pavla Durova, který světu sdělil, že byla aplikace z App Storu stažena kvůli nevhodnému obsahu, který údajně obsahovala.

Těžko v tuto chvíli říci, co přesně se Applu v aplikaci nelíbilo či zda se nejedná jen o nedopatření. Jelikož se však jedná o chatovací aplikaci jako každou jinou, nejspíš Apple své rozhodnutí přehodnotí a do App Storu jí vrátí.  Pokud však o Telegramu uvažujete a rádi byste si jej v tuto chvíli stáhli, budete se muset obrnit trpělivostí.

[Aktualizace]: Jen pár minut po vydání tohoto článku se v App Storu aplikace opět objevila. Dostupná tak nebyla jen v řádu několika hodin. 

Telegram

Zdroj: macrumors

Související články

Dnes nejčtenější

.