Zavřít reklamu

Vsadím se, že nejsem jediný, který se s tímto problémem potýká. V rychlosti někomu píšu zprávu a iPhone si naprosto bezdůvodně vybere nějaké slovo uprostřed věty, u kterého automaticky přemění první písmeno na velké. Kupříkladu, chceme napsat větu: „Ahoj, jak se dneska prosím tě máš?“, ale iPhone se rozhodne větu napsat následovně: „Ahoj, jak se dneska Prosim tě máš?“. V mém případě se to děje celkem často. V poslední době už mi to doopravdy přišlo nevhodné a otravné, takže jsem se rozhodl, že se podívám na to, jak tuto „užitečnou“ funkci vypnout. Existují dvě možnosti, jak tuto nepříjemnost vypnout – pojďme se na ně podívat.

Vypnutí automatických velkých písmen

Abychom vypnuli doplňování velkých písmen, musíme přejít do Nastavení. Poté přejdeme do kolonky Obecné a zde najdeme a rozklikneme možnost Klávesnice. Tady lokalizujeme funkci Auto velká písmena a pomocí slideru ji vypneme.

Bohužel, tohle není úplné 100% řešení problému, protože od této chvíle budete psát všechny texty malými písmeny a k tomu, abyste nějaké písmeno zvětšili, bude potřeba zmáčknout shift. Není prozatím jisté, proč se v iOS 11 některá slova automaticky opraví tak, že se první písmeno automaticky změní na velké. S největší pravděpodobností je to jen bug – snad se brzo dočkáme opravy.

Druhá možnost: kontrola kontaktů

Druhá možnost se zaobírá vašimi kontakty. iPhone je chytré zařízení a tudíž má „nastudované“ všechny vaše kontakty. Pokud máte v telefonu uložený kontakt například ve formátu „Fakt Dobry Typek“ (s největší pravděpodobnosti takový kontakt pochází z divoké párty), iPhone si myslí, že se jedná o jméno. Proto pokaždé, když napíšete uprostřed věty slovo týpek, automaticky se změní na Typek. Pro příklad: „Brácho, ten týpek je fakt borec.“ -> „Brácho, ten Typek je fakt borec.“ Proto si zkuste projet všechny vaše kontakty, zda-li se zde nějaký takový kontakt nedopatřením nenachází.

oprava_pismen_fb

Související články

Dnes nejčtenější

.