Zavřít reklamu

Když jsem v redakci dostal nabídku na recenzi tvrzeného skla od firmy PanzerGlass, ani chvíli jsem neváhal a nabídku přijal. Věděl jsem a také jsem slyšel, že právě PanzerGlass je jedničkou na trhu, co se tvrzených skel nejen pro iPhony týká. Ještě více mě potom zajímalo, jak vlastně vypadá edice CR7, která je inspirována světoznámým fotbalovým hráčem Cristianem Ronaldem. Tvrzené sklo PanzerGlass se vám nyní pokusím ukázat v celé své kráse, řekneme si klady, ale i zápory. Provedu vás samotným balením skla a také tím, co všechno sklo vydrží. Na závěr jsem si dokonce připravil jednu specialitku.

Balení a první pocit

V první části recenze se podíváme, jak je tvrzené sklo zabalené. Musím uznat, že balení na fotkách působí poněkud obyčejně, ale realita je přesně opačná. Když jsem balení vytáhl z poštovní krabice, dýchl na mě luxus a pocit, že v ruce držím něco neobyčejného, něco, co stojí hodně peněz. Krabička v tmavém provedení vypadá opravdu skvěle. Na přední straně nesmí chybět logo PanzerGlass a označení, pro který model telefonu je sklo určeno. Je důležité zmínit, že PanzerGlass má v nabídce tvrzená skla pro všechny druhy iPhonů, od iPhonu 5 po iPhone X.

PanzerGlass CR7 iPhone family

Mimo označení na přední straně krabičky najdeme popis limitované CR7 edice a v dolní části veškeré přednosti skla, mezi které patří odolnost proti nárazu a poškrábání, 100% odezva dotyku prstů a jednoduchá instalace. Na zadní straně najdeme popis v různých jazycích a další info, které nás, obyčejné smrtelníky, nemusí zajímat. Z boku vyčuhuje oranžový kus látky s nápisem PanzerGlass, pomocí kterého můžete snadno vytáhnout obsah krabičky. Jako první neuvidíte sklo, jak byste možná čekali, ale tvář jednoho z nejlepších hráčů fotbalu – Cristiana Ronalda. Obsahem dalšího „obalu“ je mokrý hadřík, suchý brandovaný hadřík, nálepka pro odstranění prachu z displeje a krátký manuál, který popisuje instalaci skla. Až na samotném dně nalezneme samotný produkt. Tvrzené sklo je schováno v „pytlíčku“ s nápisem PanzerGlass a ještě ho chrání fólie, opět s nápisy PanzerGlass.

Instalace a používání

Za svůj relativně krátký život jsem lepil už nespočet skel, nejen na iPhony, ale i na různé konkurenční značky. Bohužel, v případě skla od PanzerGlass se mi lepení úplně nepodařilo, i když…

Instalace skla spočívá v kompletním vyčištění displeje – nejprve použitím mokrého hadříku, který je namočen v líhu. Poté použijeme suchý hadřík z mikrovlákna, abychom z displeje dostali co možná nejvíce prachu. Předposlední fáze je nálepka, kterou PanzerGlass nazývá „Dust Remover“. Dust Remover se postupně lepí a odlepuje po celém displeji, za takovým účelem, aby se veškerý prach, který po utření zbyl, nachytal právě na onu nálepku. Až jste si stoprocentně jistí, že se na displeji nenachází žádné smítko prachu, odlepíte sklo z plastového panelu. Pečlivě sklo nasměrujeme tak, aby bylo přesně uprostřed a poté mu s pomocí prstů pomůžeme k přilepení po celé ploše. Jakmile je sklo přilepeno, můžeme strhnout oranžovou fólii. Tento postup by vám měl zaručit, že sklo nalepíte správně. V mém případě vznikla jedna bublina, která nešla vytlačit – po chvilce se tato bublina rozdělila na několik menších bublin, jak si můžete všimnout na některých fotografiích. Každopádně, sklo jsem měl na telefonu nalepené jen pár hodin. Pokud se vám sklo nepodaří nalepit na 100 % a zůstanou na něm bubliny, ničeho se nebojte – bubliny po jedné až dvou nocích samy zmizí. Samozřejmě se občas stane, že nějaké sklo není bezchybné a nepřichytí se dobře – v tomto případě PanzerGlass nabízí po dobu standartní 2 leté záruky i záruku na lepící vrstvu. Pokud lepící vrstva nějakým způsobem selže, vždy dostanete nové sklo. A aby toho nebylo málo, tak PanzerGlass chystá jednu skvělou novinku, o které se dozvíte v průběhu následujících týdnů.

A co používání a praktičnost skla? Uznejme si, že natisknout doprostřed tvrzeného skla logo CR7, není úplně nejlepší nápad. PanzerGlass tvrdí, že logo CR7 automaticky zmizí poté, co rozsvítíte displej. Je tomu doopravdy tak, ale jen částečně – z některých úhlů je logo viditelné, a to zejména při focení tmavých scén.

Na druhou stranu logo CR7 je spíše emociální záležitostí. Pokud jste skalním fanouškem Cristiana Ronalda a líbí se vám myšlenka, že při zhasnutém displeji na vašem telefonu budou vynikat jeho iniciály a zároveň jste schopni obětovat 100% čirost skla, určitě se koupě nebojte. Tvrzené sklo má váš telefon ochránit a logo CR7 v tom samozřejmě nebrání. Přece jenom v 99 % případů se na telefon díváte přímo, nikoliv zboku. Sklo samo o sobě je velice odolné, na což se podíváme v dalším odstavci.

Odolnost skla

Bezkonkurenční – slovo, kterým bych definoval odolnost tvrzeného skla PanzerGlass. Sklo jsem se snažil jakkoliv poškodit každodenní činností – styk s klíči, podření mincemi a nakonec pokus o poškrábání skla skalpelem. Ve všech těchto případech se na skle neobjevila ani jedna známka poškození, až na logo CR7. Popravdě jsem čekal, že zmíněné logo bude jakýmsi způsobem zapuštěno mezi vrstvy skla, ale není tomu tak. Logo je pouze vyraženo na čistém skle a první, co se poškrábalo, bylo právě logo. Myslím si, že by se mohlo jednat o jednoduchý technologický postup a třeba se v nových edicích skla od PanzerGlassu takové vychytávky dočkáme – poté už bude sklo, co se týče odolnosti, dokonalé. Jak sklo dopadlo po kontaktu s klíči, mincemi a skalpelem, se můžete přesvědčit v galerii níže nebo ve videu.

Nad galerií jsem v odstavci zmínil, že se o odolnosti skla můžete přesvědčit i ve videu. Bohužel jsem nemohl klidně spát a chtěl jsem doopravdy zjistit, jak to s odolností je. Při točení, jak se mincí nebo skalpelem dokáže sklo poškodit / nepoškodit se mi do hlavy dostal jeden nápad. Vydrží sklo ránu ze vzduchovky? Tento nápad mi utkvěl v hlavě a já jsem v tu chvíli ani sekundu neváhal. Sehnal jsem si vzduchovku, zavolal kamarádovi a další den se šlo na věc. A jak sklo dopadlo? Podívejte se na video níže. Střelba do skla proběhla z cca 6 metrů.

Resumé

Sklo samo o sobě určitě na trhu, co se týče odolnosti, konkurenci nemá. Logo CR7 se samozřejmě nemusí každému líbit, ale pokud jste fanouškem Cristiana Ronalda a líbí se vám, že se při zhasnuté obrazovce budou na displeji vyjímat právě jeho iniciály v podobě loga CR7, je tohle sklo právě pro vás. Osobně bych mnohem více uvítal menší velikost loga a jiné umístění, například v jednom z dolních rohů, ale jedná se pouze o preferencích každého z nás. Sklu na stupnici od 1 do 10 uděluji 8,5 bodů. V redakci máme skel PanzerGlass v edici CR7 několik kusů pro různé modely iPhonů a jsme s nimi v drtivé většině případů spokojeni.

PanzerGlass CR7 na iPhonu SE:

PanzerGlass CR7 na iPhonu 8 Plus:

zbran_panzerglass

Dnes nejčtenější

.