iStores.sk
iStores.sk

Recenze JBL T110BT – základ který překvapí

V dnešní recenzi se podíváme na bezdrátová sluchátka JBL T110BT. Jedná se o základní bezdrátový model, který má společnost JBL v nabídce, a při ceně lehce překračující tisíc korun by člověk neočekával žádné zázraky. Ano, zázraky se zde opravdu nekonají to ovšem nemusí znamenat, že sluchátka nejsou dobrým produktem.

Oficiální specifikace

Pojďme se nejprve podívat na to, o co vlastně jde a jaké má tento model specifikace. Jedná se o klasické špunty, o zvukovou stránku věci se tak stará dvojice 8,6mm driverů, jež disponují frekvenčním rozsahem 20Hz-20kHz a citlivostí 96dB. O bezdrátový přenos se stará Bluetooth 4.0 a výdrž má na starost integrovaná baterie o kapacitě 120mAh. Ta by měla vydržet až šest hodin přehrávání s tím, že její plné nabití zabere necelé dvě hodiny. V ovládacím panelu je zabudován mikrofon pro hovory. Sluchátka váží zanedbatelných 16 gramů a jsou k dispozici v černém, modrém, šedém a bílém provedení.

Balení

Balení je standardní a odpovídá cenové relaci, v jaké se sluchátka nachází. Na přebalu je uvedeno vše podstatné, v krabičce jako takové mnoho příslušenství navíc nenajdete. Je zde krátký USB kabel pro potřeby nabíjení a dva náhradní páry špuntů rozdílných velikostí (najdete zde tedy klasické velikosti S, M a L). Kromě návodu zde nic jiného není.

Provedení a ergonomie

Co se provedení týče, zde není příliš co vytknout. Jedná se o jednoduchá sluchátka, na kterých přeci jen není moc co zkazit. Tělo jednotlivých sluchátek je z plastu, špunty jsou klasické silikonové. Propojovací kabel je hladký a pogumovaný (nepřenáší tedy zvuky způsobené například drhnutím po oblečení) a nachází se na něm dva větší plastové články. V jednom z nich je baterie, v tom druhém pak ovládací prvky, nabíjecí konektor, mikrofon a notifikační dioda. Jediný ergonomický nedostatek je dle mého názoru zbytečně dlouhý kabel. Při používání se pak trochu zvláštně kroutí pod ušima a kdyby byl o pět centimetrů kratší, vůbec by to nevadilo.

Co je naopak pozitivní je integrovaný magnet do sluchátek, která tak drží spojená k sobě v momentě, kdy něco takového vyžadujete. O příliš silné spojení se však nejedná. Ovládací prvky jsou klasické u takovéhoto typu sluchátek. Tedy úprava hlasitosti a centrální tlačítko pro play/pause a posouvání skladem/příjem hovorů.

Zvuková kvalita

Nejdůležitějším prvkem sluchátek je to, jak hrají. A v tomto ohledu nevychází JBL T110BT vůbec špatně. Pokud vezmeme v potaz, že se jedná o základ nabídky a sluchátka jsou jen o něco dražší, než klasické (a drátové) EarPods k iPhonům, jedná se o poměrně atraktivní nabídku. Díky své konstrukci sluchátka dobře izolují okolní hluk a zvukový projev je příjemný. Jako obvykle jsou více akcentovány basy, stejně jako výšky, zatímco středové pásmo hraje „druhé housle“. Sluchátka tak nabízí příjemný a „moderní“ zvuk, který však netrpí přílišným zkreslením a to ani při vysokých hlasitostech (ideální zvukový projev je zhruba do 90% hlasitosti). Zvuková produkce možná postrádá trochu hloubky a v některých případech tak může znít ploše. To je však způsobené konstrukcí a především cenou, která v tomto případě hraje prim a někde se to projevit musí.

Závěr

Bezdrátová sluchátka JBL T110BT mohu s klidným srdcem doporučit. Vzhledem k jejich ceně, která jen lehce převyšuje tisíc korun, toho nabízí poměrně dost. Slušný zvukový projev, pohodlí bezdrátové konstrukce, šestihodinovou výdrž na jedno nabití a tak dále. Za 1190 korun tak jde o zajímavé řešení pro někoho, kdo chce svět bezdrátových sluchátek vyzkoušet. Nebo vás již kabely prostě nudí a nechcete za nová sluchátka utrácet horentní sumy. Naprosté většině nenáročných uživatelů tento model vystačí, obzvláště v případě poslechu hudby skrze streamovací služby jako je Spotify či Apple Music.

JBL T110BT si můžete zakoupit za 1190 korun zde: černé, modré, šedébílé. V případě nákupu na Slovensku pak za 40 euro zde: černé, modré, šedébílé

Leitz
Vstoupit do diskuze (2)

Diskuze

Napsat komentář

Zobrazit celou diskuzi
Přispět

Bazar

Fórum

  • Poslední příspěvky
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek

Další články

8 iOS aplikací, které dnes stáhnete zcela zdarma (16.2. 2018)
Jak pomocí Siri dočasně vypnout Touch ID nebo Face ID
Googlu se prodej jeho smartphonů nedaří. Za rok jich prodá méně než Apple za týden
Všechny aplikace, které vývojáři od dubna vloží do App Store, budou přizpůsobeny displeji iPhonu X
Apple měl za poslední kvartál rekordní 51% podíl na světovém trhu se smartphony
8 aplikací pro iPhone a iPad, které dnes stáhnete zcela zdarma (15.2. 2018)
Loňské operační systémy od Applu trápí další chyba, která způsobuje opakovaný pád mnoha aplikací [aktualizováno]
Druhá generace iPhonu X bude mít menší horní výřez
china-icon
Apple se domluvil s čínským výrobcem na dodávce paměťových čipů. Chce je prý použít výhradně do čínských iPhonů
14 tapet se zapadajícím sluncem pro váš iPhone (14.2. 2018)
7 iOS aplikací, které dnes stáhnete zcela zdarma (14.2. 2018)
Apple spustil novou webovou stránku, na které ukazuje využití rozšířené reality ARKit v praxi
Letošní 6,1” iPhony s LCD displejem se stanou obrovským hitem, tvrdí uznávaný analytik
Podíl na trhu se smartphony se v letošním roce Applu podaří zvýšit, konkurenční Samsung prý naopak lehce ztratí
Sbalit holku umí každý. Někteří k tomu jen potřebují aplikaci Becomme
8 aplikací pro iPhone a iPad, které dnes stáhnete zcela zdarma (13.2. 2018)
Oblíbená hra Alto’s Adventure se dočká již za necelé dva týdny pokračování
Apple vás v nových videích naučí používat při focení selfie režim Portrét a Live