Zavřít reklamu

Když světu vloni v červnu na WWDC Apple ukázal iOS 11 s novým App Storem, sklidil za svůj krok převážně pozitivní ohlasy. Díky novému designu App Storu je totiž jeho procházení pro mnohé uživatele daleko snadnější a vývojáři si zas libují v tom, že jsou některé jejich aplikace daleko snáze dohledatelné. Není se tak čemu divit, že se Apple rozhodl po vzoru App Storu z iOS 11 přepracovat i jeho webovou verzi.

Pokud jste někdy webovou verzi App Storu navštívili, nejspíš vám již na první pohled připadala poměrně zastaralá a pro zákazníka nezajímavá. Apple jí totiž nechal ležet ladem poměrně dlouho a až nyní se rozhodl, že její “retro” design trochu oživí. To se mu však podařilo vskutku náramně.

Inspirace z mobilní verze 

Jak jsem již uvedl v úvodním odstavci, celý design do značné míry koresponduje s tím z iOS 11. Po zvolení aplikace se v horní části dozvíte, pro jaký systém je určena. Pod tímto důležitým upozorněním pak naleznete základní informace o její ceně, nákupech v aplikaci, umístění v žebříčku mezi ostatními aplikacemi či o tom, pro jakou věkovou skupinu je aplikace převážně určena. Pod “hlavičkou” aplikace, kterou znáte z App Storu v iOS 11, si pak můžete prohlédnout screenshoty. Ty vám web nabídne jak ve verzi pro iPady, tak i pro iPhony či Macy. Screenshoty ve verzi pro iPhony jsou pak převážně ve stylu iPhonu X, tedy počítají s horním výřezem. Některé aplikace ve webové verzi však ještě aktualizované screenshoty z iPhonu X nenabízí a vidíte je s klasickým horním stavovým řádkem bez vynechaného místa uprostřed.

Pod screenshoty si pak můžete přečíst detailněji jak o samotné aplikaci, tak i o její nejnovější verzi. Následují recenze, které jsou oproti předchozí verzi webu daleko přívětivější a zákazníka zaujmou daleko více.

Jak tedy můžete sami vidět z našich screenshotů, Apple si se svým webem opravdu pohrál a udělal z něj místo, které rozhodně designem neodradí. Pro detailnější průzkum jej pak můžete navštívit přímo zde.

webovy app store redesign fb

Související články

Dnes nejčtenější

.