Webová verze App Storu se dočkala přepracování, její design se nyní podobá tomu z iOS 11

Když světu vloni v červnu na WWDC Apple ukázal iOS 11 s novým App Storem, sklidil za svůj krok převážně pozitivní ohlasy. Díky novému designu App Storu je totiž jeho procházení pro mnohé uživatele daleko snadnější a vývojáři si zas libují v tom, že jsou některé jejich aplikace daleko snáze dohledatelné. Není se tak čemu divit, že se Apple rozhodl po vzoru App Storu z iOS 11 přepracovat i jeho webovou verzi.

Pokud jste někdy webovou verzi App Storu navštívili, nejspíš vám již na první pohled připadala poměrně zastaralá a pro zákazníka nezajímavá. Apple jí totiž nechal ležet ladem poměrně dlouho a až nyní se rozhodl, že její “retro” design trochu oživí. To se mu však podařilo vskutku náramně.

Inspirace z mobilní verze 

Jak jsem již uvedl v úvodním odstavci, celý design do značné míry koresponduje s tím z iOS 11. Po zvolení aplikace se v horní části dozvíte, pro jaký systém je určena. Pod tímto důležitým upozorněním pak naleznete základní informace o její ceně, nákupech v aplikaci, umístění v žebříčku mezi ostatními aplikacemi či o tom, pro jakou věkovou skupinu je aplikace převážně určena. Pod “hlavičkou” aplikace, kterou znáte z App Storu v iOS 11, si pak můžete prohlédnout screenshoty. Ty vám web nabídne jak ve verzi pro iPady, tak i pro iPhony či Macy. Screenshoty ve verzi pro iPhony jsou pak převážně ve stylu iPhonu X, tedy počítají s horním výřezem. Některé aplikace ve webové verzi však ještě aktualizované screenshoty z iPhonu X nenabízí a vidíte je s klasickým horním stavovým řádkem bez vynechaného místa uprostřed.

Pod screenshoty si pak můžete přečíst detailněji jak o samotné aplikaci, tak i o její nejnovější verzi. Následují recenze, které jsou oproti předchozí verzi webu daleko přívětivější a zákazníka zaujmou daleko více.

Jak tedy můžete sami vidět z našich screenshotů, Apple si se svým webem opravdu pohrál a udělal z něj místo, které rozhodně designem neodradí. Pro detailnější průzkum jej pak můžete navštívit přímo zde.

Leitz
Vstoupit do diskuze (5)

Diskuze

Napsat komentář

Zobrazit více

Zobrazit celou diskuzi
Přispět

Bazar

Fórum

  • Poslední příspěvky
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek

Leitz