iStores.sk
iStores.sk

Celosvětový prodej počítačů klesá už šest let za sebou

Minulý rok klesl již pošesté celosvětový odbyt osobních počítačů. Vyplývá to z údajů, které na svých webových stránkách zveřejnila výzkumná společnost Gartner. Nejvíce počítačů prodalo v loňském roce HP, hned za ním je čínský konkurent Lenovo, jemuž klesl odbyt o více než dvě procenta. Na třetím místě zůstala společnost Dell následovaná společností Apple.

Ve čtvrtém čtvrtletí se odbyt počítačů výrazně snížil o dvě procenta a to kvůli propadu ve Spojených státech.“Výsledky za čtvrté čtvrtletí opět potvrdily, že osobní počítače již nepatří mezi populární vánoční dárky,“ uvedla analytička společnosti Gartner Mikako Kitagawová.

Zdroj: Novinky

Leitz
Vstoupit do diskuze (7)

Diskuze

  Pat Rick

  Lidé si prostě nepotřebují kupovat každý rok nový, stačí 1 až 2 do rodiny

  Róbert Fedorco

  Myslím že je to myslene tak že ľudia nekupujú PC ako už postavané ale určite to neplatí pre komponenty ľudia si už PC radšej stavaju sami …

  Lukáš Nekola

  Nebo to bude tím, že lidem stačí ty archaické kousky. Sám mám air mid 2012 a pc s Intel core i5 750 což je snad z roku 2009 😂. Zatím mi obojí stačí 🙂

  Ja bych spis řekl ze lidé hodně používají mobily a tablety a počítač již pro ne není to hlavní zařízení,takže jim nevadi, ze mají doma několik let starou šunku.
  Alespoň ja to tak mam. Počítač zapinam tak 3x do měsíce.

Napsat komentář

Zobrazit celou diskuzi
Přispět

Bazar

Fórum

 • Poslední příspěvky
  Odpovědi
  Zobrazení
  Poslední příspěvek