Hlavní tvůrce Apple Music plánuje v září opustit Apple

Otec hudební služby Apple Music Jimmy Iovine, po jehož boku pracují Dr. Dre, Eddy Cue, Robert Kondrk, Trent Reznor a další významní vedoucí pracovníci Applu, plánuje z jablečné společnosti odejít, a to už v srpnu letošního roku.

O jeho odchodu se spekulovalo už na hudební stránce Hits Daily Double, přičemž nyní Billboard spekulace pouze potvrdil. Podle serveru Billboard je Iovinův odchod načasovaný tak, aby dostal akcie, jež získal při vstupu do společnosti.

Iovine se připojil k týmu Apple Music v roce 2014, kdy Apple získal společnost Beats Electronics a službu Beats Music, přičemž obojí založili Iovine a Dr. Dre. Přestože někdejší CEO Steve Jobs byl dříve proti myšlence hudby skrze předplatné, po určité době neurčitých zpráv a očekávání ze strany veřejnosti Apple na červnové konferenci WWDC v roce 2015 představil předplatnou hudební platformu Apple Music.

Iovine nemá v cupertinské společnosti žádný oficiální titul, nicméně od svého příchodu se podílel intenzivně na rozvoji streamingové služby Apple Music a vyjednal pro ni spoustu nabídek. Aktuálně má Apple Music přes 30 milionů předplatitelů a zásluhu na tomto čísle má především Iovine. Pokud skutečně opustí Apple, není jasné, zda bude nahrazen někým jiným.

Bloomberg také potvrdil, že Iovine plánuje opustit Apple poté, co obdrží poslední výplatu z akvizice Beats Electronics.

Leitz

Diskuze

  Patrik Holeček

  Mohl by jít do googlu aby tam předělal hudba play od google, to je tragicky nepřehledná aplikace!!! Člověk si koupí jednu písničku, chce se jí stáhnout a začne se mu stahovat celé album :-/

  Reagovat
  Johhan BE

  A čo spotify? Viem, že sa platí predplatné, ale nijak závratná suma to nie je ? Navyše prístup k 40 miliónom piesní aj v offline móde za to určite stojí ?

  Reagovat

  Sorry, fakt se to nedá… A je to článek co článek… „Přestože někdejší CEO Steve Jobs byl dříve proti myšlence hudby skrze předplatné, po určité době neurčitých zpráv a očekávání ze strany veřejnosti Apple na červnové konferenci WWDC v roce 2015 představil předplatnou hudební platformu Apple Music.“

  Reagovat

Napsat komentář

Zobrazit více

Zobrazit celou diskuzi
Přispět

Bazar

Fórum

 • Poslední příspěvky
  Odpovědi
  Zobrazení
  Poslední příspěvek

Leitz