Zavřít reklamu

Jednou z nejzajímavějších věcí, které nám Apple minulý rok u nového iPhonu X představil, je krom OLED disleje či nového systému ovládání pomocí gest i TrueDepth kamera na přední straně telefonu. Ta umožňuje především “sken” obličeje, díky kterému lze provádět s iPhonem X opravdu zajímavé věci. Krom Face ID a celkově využívání tváře k ovládání telefonu či Animoji, kteří však využívají tuto kamerku nejspíš jen částečně, se můžete například i částečně zneviditelnit.

S neviditelností přispěchal před pár dny japonský vývojář, kterému se podařila vytvořit pro iPhone X aplikace, která tuto možnost umožňuje. Ačkoliv je zneviditelnění obličeje poměrně zajímavé a poměrně efektivní, sám vývojář přiznává, že je prakticky k ničemu a slouží čistě pro pobavení. Ostatně, podívejte se na video sami a posuďte, zda by mohla mít tato novinka jinou než zábavou funkci.

Poměrně působivé, nemyslíte? To, na jakém principu celá aplikace funguje, nám však vývojář neprozradil. Podle některých přispěvatelů na zahraničních diskuzích je však možné, že vývojář nejdříve zachytil své pozadí a poté svou tvář zprůhlednil tak, aby bylo statické pozadí vidět. Pokud by tomu tak však skutečně bylo, aplikace by byla prakticky nevyužitelná, protože by šla použít pouze na nehybně umístěném iPhonu X.

Právě na tomto krasavci TrueDepth kameru najdete:

Tak či tak je tato zábavička poměrně zajímavá a ukazuje, že se dají dělat s TrueDepth kamerou opravdu zajímavé věci. Uvidíme, s čím nás tedy vývojáři v roce 2018 překvapí. Potenciál kamery totiž ještě není ani zdaleka vyčerpán.

aplikace zneviditelneni

Související články

Dnes nejčtenější

.