Zavřít reklamu

Pokud máte nový iPhone, iPad případně iPod touch, pak jste si jistě už stáhli první aplikace, zjišťovali jste, co je nového a také si přidali svůj e-mail. Pokud se rozhodnete využít pro správu e-mailů nativní aplikaci Mail od Applu, narazíte na novém zařízení na jeden menší problém. Defaultně je totiž na čerstvém iOS nastavené, že nové e-maily se stáhnou až při otevření aplikace Mail (pokud nejde o iCloudu účet) a navíc vás iPhone nebo iPad upozorní na nový e-mail jen zvukem, nikde se neobjeví žádná notifikace, a to ani v oznamovacím centru, ani na uzamčené obrazovce.

Je trochu zvláštní, že se Apple pro toto nastavení v defaultním stavu rozhodl, nicméně je tomu tak. Naštěstí je možné preference  změnit, a tak se pojďme podívat, jak na to.

Aktivace stahování nejnovějších e-mailů na pozadí

V první řadě je nutné otevřít Nastavení –> Účty a hesla –> Vyzvedávání dat a zde dole v sekci Vyzvedávání přepnout z Ručně například na Každých 30 minut. Nahoře si pak u svého e-mailového účtu zkontrolujte, že máte nastavenou volbu Vyzvedávání. Pokud ne, tak ji na Vyzvedávání přepněte. U iCloudu nechte volbu Push.

Aktivace upozornění

Nyní se vraťte zpět na základní nabídku Nastavení a přejděte do Oznámení –> Mail. Zde zapněte Na uzamčené obrazovce, Zobrazit v historiiZobrazit jako bannery.

To je vše. Nyní se vám budou stahovat nové e-maily i v momentě, kdy nebudete mít aplikaci Mail otevřenou, tudíž třeba i v době, kdy bude iPhone uzamčený a stejně tak na nové e-maily budete dostávat upozornění a uvidíte je i na uzamčené obrazovce a v oznamovacím centru.

Apple Mail iOS FB

Dnes nejčtenější

.