Zavřít reklamu

Apple Watch se stávají čím dál oblíbenější, a tak věřím, že se letos staly vánočním dárkem pro nejednoho z našich čtenářů. Poté, co si hodinky pečlivě rozbalíte a prohlédnete si je, přichází na řadu první synchronizace s iPhonem, instalace aplikací a nastavení. Pokud se ale jedná o vaše vůbec první jablečné hodinky, pak možná budete v některých oblastech zpočátku tápat a právě pro ty z vás je tu následující článek, ve kterém jsme sepsali pár základních informací.

První spuštění a synchronizace

Nelekejte se velmi pomalého spouštění. Pokud zapnete nové Apple Watch, od chvíle, kdy poprvé zmáčknete tlačítko pro zapnutí, do chvíle, než si s nimi můžete začít hrá,t uběhne i pár minut. Hodinky se poprvé spouští opravdu delší dobu a je nutné s tím počítat. Následně je nutné Apple Watch synchronizovat s iPhonem. Bez toho, aniž byste hodinky s iPhonem synchronizovali vám zkrátka nebudou fungovat. Nejprve musíte na iPhonu zapnout Bluetooth a následně stačí, když na svém iPhonu spustíte aplikaci Watch, ve které vyberete možnost synchronizace a přes kameru nasnímáte animaci, která se objeví na displeji hodinek. Následně již jen stačí počkat a hodinky se připojí k iPhonu.

Instalace aplikací

Apple Watch nemají vlastní aplikace ani App Store a jsou zcela závislé na tom, co máte ve svém iPhonu. Pokud mají aplikace ve vašem iPhonu i verzi pro Apple Watch, pak můžete buď povolit instalaci všech těchto aplikací do hodinek a nebo ručně vybrat, které se mají nainstalovat a které v hodinkách nechcete. Kromě předinstalovaných aplikací zkrátka nemůžete mít v hodinkách aplikaci, kterou nemáte v iPhonu, takové aplikace neexistují a v případě aplikací pro Apple Watch se vždy jedná pouze o přídavek pro klasickou aplikaci, kterou máte v iPhonu. Tyto aplikace však fungují většinou tak, že na hodinkách sice spustíte rozhraní pro hodinky, ovšem na iPhonu se spustí samotná aplikace nebo slouží pouze jako vstupní nebo výstupní nástroj dat z iPhonu.

Základní nastavení hodinek provádíte přes rozhraní aplikace Watch, která je součástí iOS. Skrze tu hodinky také připojíte a synchronizujete. Některá nastavení je pak možné provádět přímo v hodinkách nebo v jednotlivých aplikacích. V případě Apple Watch je vše o něco složitější než u iPhonu nebo Macu, ovšem zase je potřeba počítat s tím, že jakmile vše jednou nastavíte a pohrajete si s tím, tak poté už nemáte důvod nastavení měnit každým dnem.

Sledování pohybu

Apple Watch nejsou jen o sledování notifikací, ale také o každodenním měření vaší pohybové aktivity. Na hodinkách můžete sledovat spalené kilocalorie, odcvičené minuty a neprosezené hodiny (musíte stát alespoň minutu v hodině), a to buď v aplikaci Aktivita nebo přímo skrze ciferníky k tomu určené. Trochu nevýhodou ale je, že na Apple Watch nemůžete nahlédnout do historie pohybové aktivity, k tomu musíte použít iPhone. Paradoxně ale statistiky nenajdete v aplikaci Watch, jako všechno ostatní, nýbrž v aplikaci Aktivita, jejíž ikona se přidá na domovskou obrazovku v momentě, co spárujete hodinky s telefonem. V aplikaci Aktivita můžete mtknout na historii pohybu, uskutečněných cvičení, získaných medailí a také na historii vašich přátel, který s vámi sdílí své statistiky.

Apple-Watch omega FB

Dnes nejčtenější

.