Zavřít reklamu

Našli jste dnes pod stromečkem zbrusu nový iPhone a chcete ho začít plně užívat co nejdříve je to možné? Pokud zároveň ještě u sebe máte i svůj dosavadní jablečný telefon, na kterém je nainstalovaný iOS 11, pak máte proces přechodu na nové zařízení značně usnadněný. V případě, že chcete ze starého iPhonu zkopírovat data a nastavení do nového, pak můžete využít novinku zvanou Rychlý start, která přišla společně s iOS 11.

Jedná se o funkci, kterou sice využijete jen párkrát za život, ale za to je více než užitečná. Podmínkou je u sebe mít dvě iOS zařízení (dva iPhony, iPady nebo iPody touch) s iOS 11 nebo novějším. Dále je nutné na předchozím zařízení aktivovat Bluetooth a Wi-Fi. Z vlastní zkušenosti také doporučuji do nového iPhonu vložit ze starého SIM kartu, aby se mohl celý proces dokončit. Jakmile uvedená základní kritéria splníte, stačí už jen postupovat podle pokynů níže.

Jak v iOS 11 bleskově přejít ze starého iPhonu na nový

  1. Zapněte nový iPhone a umístěte ho do blízkosti starého zařízení
  2. Na starém zařízení se objeví obrazovka vybízející k rychlému nastavení nového iPhonu. Zkontrolujte Apple ID a klikněte na Pokračovat
  3. Na novém iPhonu se objeví animace, na starém se pak v okně spustí fotoaparát. Staré zařízení podržte nad novým a pak hledáčkem zaměřte animaci.
  4. Na novém iPhonu zadejte kód ke starému zařízení
  5. Nastavte Touch ID případně Face ID
  6. Zadejte heslo k Apple ID
  7. Aktualizujte zálohu starého zařízení, aby byla co nejnovější a následně zálohu na novém iPhonu obnovte
  8. Dokončete na novém iPhonu veškeré nastavení týkající se modelu (například nastavení True Tone)
  9. Pokud máte Apple Watch, zobrazí se dotaz, jestli chcete přenést data a nastavení hodinek

Během procesu přenášení dat a nastavení musí být obě zařízení blízko u sebe, jinak hrozí, že se proces přeruší. Až celý proces dokončíte, nechte nový iPhone připojený na Wi-Fi a zároveň ho připojte k nabíječce. Díky tomu se tak do něho stáhnout veškeré fotografie, hudba a data aplikace z iCloudu.

iPhone X vs iPhone 8 FB

Dnes nejčtenější

.