Zavřít reklamu

Kdybych za mě osobně měl vyzdvihnout tu nejlepší vlastnost letošních iPhonů, byla by to jednoznačně podpora rychlého nabíjení. Nabít baterii iPhonu X na polovinu kapacity za půl hodiny, je něco, co neodmítne nikdo z nás. Nic ale není tak růžové, a tak i rychlé nabíjení od Applu má pár háčků. Tím prvním je, že si musíte za nemalé peníze dokoupit výkonný USB-C adaptér a Lightning/USB-C kabel. Druhý problém pak nastává při cestování autem, kde rychlé nabíjení nejste schopni využít. Tedy za předpokladu, že nevlastníte nabíječku do auta UniqueSync Premium od iFrogz, na kterou se dnes podíváme. K tomu si od stejné značky představíme čtveřici odolných kabelů.

Zdroj: Redakce Letem světem Applem

iFrogz UniqueSync Premium Universal Car Charger

iFrogz UniqueSync Premium je na první pohled klasický adaptér do zapalovače automobilu. Tělo je tvořeno kompletně z hliníku, a tak neudělá ostudu ani v interiéru luxusnějšího vozu. Vrchní část adaptéru je osazena dvojicí klasických USB portů, kdy jeden nabízí výstupní proud 2,4 A (jako iPad nabíječka) a druhý pak dokonce 3A. Výstupní napětí pak při uvedeném proudu dosahuje na klasických 5 V. Zajímavostí je ale i to, že právě druhý zmiňovaný port podporuje technologii Quick Charge 3.0 od Qualcommu, a tak se hodnoty dostávají až na 9V/2A, popřípadě 12V/1,5A, tedy zkrátka na výkon 18W.

Nás jakožto majitele iPhonů ale zajímá, jak rychle se skrze 3A port nabijí nové iPhony. Provedl jsem celkem tři testy s iPhonem 8 Plus a iPhonem X, kdy oba se telefony nabíjely z 1 % baterie při zapnutém letovém režimu a režimu nízké spotřeby. iPhone X se přesně za 30 minut dostal na 42 % baterie. iPhone 8 Plus pak na 48 %. Dobrou zprávou je, že na stejné hodnoty se dostanete i v momentě, kdy budete jiné zařízení nabíjet skrze druhý port, v čemž spočíval třetí test. Někteří výrobci totiž u nabíječek do auta deklarují společný výkon, a tak při využití všech portů klesá rychlost nabíjení. To však v případě iFrogz UniqueSync Premium naštěstí neplatí. Pokud tedy budete skrze adaptér nabíjet zároveň iPhone i iPad, pak se obě zařízení dobijí úplně stejně rychle, jako kdyby se nabíjela samostatně.

Jestliže tedy chcete svůj iPhone rychle dobíjet i během jízdy v autě, pak s nabíječkou iFrogz určitě neuděláte krok vedle. Výhodou jsou dva výkonné porty, šasi z hliníku a stejně tak i poměrně nízká cena 18 €, tedy v přepočtu nějakých 390 Kč. Apple sice na svých stránkách už prodává nabíječku do auta od Belkinu, která podporuje rychlé bezdrátové nabíjení (na 50 % za 30 minut), ale ta disponuje jen jedním USB-C portem, je z plastu a hlavně je téměř dvakrát dražší. Nevýhodou recenzovaného adaptéru je pak absence certifikace MFI, i proto je cena nižší.

iFrogz UniqueSync Premium kabely

Od iFrogz se nám do rukou dostala i čtveřice kabelů s různými konektory a nechyběl mezi nimi ani USB/Lightning a USB-C/USB-C kabel, tedy ideální pro Apple uživatele. Jednotlivé kabely se mezi sebou liší jen konektory, barvou a délkou. Zpracované jsou úplně stejně, vždy však skutečně kvalitně. Zatímco konektory jsou chráněny eloxovaným hliníkem, samotný kabel je chráněný pleteným nylonem, což je v poměru cena/kvalita to nejlepší, co můžete v kategorii kabelů aktuálně zakoupit.

Pokud se zaměříme přímo na Lighning kabel, tak tomu nechybí certifikace MFI (Made for iPhone/iPad/iPod). Barevně laděný je do elegantní černé a jeho celková délka činí 1,5 metru, tudíž je o půl metru delší než ten, který dostanete spolu s iPhonem. Jestliže se vám tedy originální Lighning kabel od Applu láme v jednom kuse a už vás omrzela jeho téměř nulová odolnost, pak je řešení od iFrogz pro vás jako dělané.

Zdroj: Redakce Letem světem Applem

Související články

Dnes nejčtenější