Zavřít reklamu

Fotografické potažmo kamerové schopnosti smartphonů se v poslední letech dostaly na takovou úroveň, že chytré telefony s přehledem překonaly dříve populární kompakty i menší kamerky a v některých případech po nich sáhnou i profesionálové, kteří jsou léta zvyklí na zrcadlovky. Velká přidaná hodnota spočívá v přenositelnosti telefonu a je tu také ten neoblomný fakt, že smartphone máme zkrátka vždy při ruce.

iPhony jsou výše popsaných řádků dokonalým příkladem a jejich snímače jsou na takové úrovni, že s nimi lze pořídit opravdu povedené snímky a videa. Toho se rozhodl využít i náš čtenář Patrik Klanica, která natočil a zpracoval opravdu pěkné záběry z lesního prostředí, kde právě probíhá těžba dřeva. Tím nejzajímavějším je ale fakt, že video natočil z velké části na iPhone 7 Plus. Na záběry krajiny z výšky pak použil oblíbený dron DJI Mavic Pro. Snímky pak prošly kompletní editací v iMovie, tedy v bezplatném softwaru z dílny Applu.

Pokud jste našimi dlouholetými čtenáři, pak vám možná při přečtení Patrikova jména nebo po zhlédnutí videa níže naskočila v hlavě vzpomínka, že už jste o něčem podobném slyšeli. Je tomu tak, o Patrikovi jste totiž psali už před dvěma lety, kdy natočil podobné video ze stejného porstředí, akorát tehdy kompletně na iPhone 6. Předchozí video si můžete pustit zde.

FOREST

Související články

Dnes nejčtenější

.