Zavřít reklamu

Dámy a pánové, je to tady. Výkonem nadupaný iMac Pro se již brzy dostane mezi první zákazníky. Apple totiž zveřejnil na svých oficiálních stránkách datum zahájení prodejů, od kterého nás dělí pouhé dva dny.

Zapište si do svých diářů datum 14. prosince 2017. Přesně v tento den totiž začíná Apple přijímat na svou brutálně výkonnou bestii první objednávky a zahajuje jeho rozesílání do celého světa. S trochou štěstí si jej tak stihnete nadělit i pod stromeček.

Skvělý výkon vykoupený vysokou cenou

Nový iMac Pro však samozřejmě není pro každého. Ostatně, mnoho zájemců o tohoto šedého krasavce si jeho nákup rozmyslí už při pohledu na jeho cenovku, která začíná na 4999 dolarech za základní verzi s osmi jádry. Je tedy více než jasné, že si při jeho pořízení sáhnete do kapsy opravdu hluboko a v našich luzích a hájích za něj zaplatíte odhadem hrubě přes sto tisíc korun.

Za vysokou částku však dostanete opravdu hodně muziky. Ostatně, i sám Apple se chlubí tím, že je jeho iMac pro profesionály tím nejvýkonnějším a nejrychlejším Macem vůbec a bude jím minimálně do doby, než se na světlo světa dostane modulární Mac Pro. Stroj totiž může do vínku dostat až 18ti jádrový procesor Intel Xeon, 4TB SSD, 128 GB EEC RAM paměti či grafiku ADM Radeon Pro Vega 64 se 16 GB paměti. Vše je navíc chlazeno zcela přepracovaným systémem ventilace, který maximální výkon ještě více umocní.

Uvidíme, jaký zájem tento stroj po spuštění prodejů vzbudí. Vzhledem k nadšeným reakcím lidí po celém světě, které ke své práci podobnou bestii potřebují, však bude zájem jistě poměrně slušný.

iMac Pro 2017 FB

 

Související články

Dnes nejčtenější

.