Zavřít reklamu

Měli jste ještě před spuštěním prodejů iPhonů X kvůli informacím, že jich bude minimálně do konce roku kritický nedostatek, panický strach, že se na vás nedostane? Vypadá to, že jste se obávali zbytečně. Jablečná společnost totiž jejich výrobu stabilizovala natolik, že se jí povedlo v některých zemích dobu potřebnou pro dodání zkrátit na jeden až dva týdny.

Se zkracováním doby potřebné pro dodání iPhonů X jsme se v minulých týdnech setkali již několikrát. Po šílenství, které doprovázelo spuštění předobjednávek, hlásil Apple vyprodáno a zákazníkům, kteří přišli pozdě, slíbil dodávku iPhonů až za dlouhých 5 až 6 týdnů. Netrvalo však moc dlouho a z hrůzostrašného měsíce a půl byl rázem pouhý měsíc, o pár dní později se pak Applu povedlo dodávky stáhnout na ještě přijatelnější dva až tři týdny.

Ačkoliv dva až tři týdny na dodání ve většině světa Apple stále potřebuje, v USA a Kanadě již včera zkrátil dodací dobu na pouhý jeden až dva týdny, což je oproti prvotnímu šoku z více než měsíčního čekání opravdový kontrast. Zkrácení doby potřebné pro dodání telefonu se tak dá v příštích dnech či týdnech očekávat i v jiných zemích, mezi které bychom se mohli s trochou štěstí také zařadit.

Je totiž jasné, že se Apple snaží před Vánoci dodávky iPhonů ještě více posílit a pod stromeček jich dostat celosvětově co nejvíce. Tím spíš, když se zahájení prodejů HomePodu přesunulo z Vánoc až na začátek příštího roku a o prodejích iMacu Pro též Apple mlčí. Pokud si tedy na iPhone X brousíte zuby, zkontrolujte jednou za čas oficiální český web Applu. Ačkoliv se zkrácení doby pro dodání dočkat vůbec nemusíme, nereálné též rozhodně není.

iPhone X front display FB

Související články

Dnes nejčtenější

.