Recenze SanDisk iXpand Base: zálohujte si automaticky svůj iPhone během nabíjení

V dnešní recenzi se podíváme na novinku od firmy SanDisk, která nese název iXpand Base. Jedná se v podstatě o dockovací stanici, skrze kterou si nabíjíte svůj iPhone (nebo iPad) a která během nabíjení stahuje zálohu vašeho telefonu (tabletu) do lokálního úložiště na připojené SD kartě. iXpand Base jsme poprvé viděli před měsícem na tiskové konferenci, kterou pořádala společnost Western Digital a dnes tu máme novinku osobně. Pojďme se tedy podívat, jak funguje.

SanDisk iXpand base je k dispozici v několika variantách, lišících se v paměti. Rozdíly jsou především v kapacitě přibalené paměťové karty, na kterou se všechna zálohovaná data ukládají. iXpand Base si můžete zakoupit již od 32GB varianty, přes 64, 128 až po 256GB. My tu máme pro potřeby recenze 64GB variantu, jak již však padlo výše, paměťové schopnosti zařízení se mění s tím, jakou máte uvnitř SD kartu. Pokud tedy doma nějakou volnou SD kartu máte, stačí vám koupit nejlevnější model a karty doma jen prohodit. Když už jsme u nakupování, základní 32GB model stojí zhruba 1 600 korun, 64GB model 2 100 korun, 128GB model 3 100 korun a vrcholný 256GB model vás vyjde na 5 100 korun. Varianty a ceny máme za sebou, pojďme se tedy podívat, co se nachází uvnitř balení.

Na krabičce se dočtete v podstatě vše potřebné, co o produktu potřebujete vědět. Jakmile nahlédnete dovnitř, najdete zde další plastový obal, ve které se nachází samotná stanice a nabíjecí kabel (15W, takže bude iPhone nabíjet podobně rychle, jako 12W nabíječka pro iPad). Na vnitřním plastovém obalu se nachází papírové víko, na kterém jsou popsány instrukce pro zapojení a správné použití.

Podložka jako taková je vyrobena z kovu, na spodní straně má protiskluzovou gumovou „podkovu“. Horní část, na kterou budete váš iPhone či iPad pokládat, je pogumovaná tak, aby z ní nic nespadlo. Na zadní straně se nachází micro USB konektor pro připojení do sítě a slot na SD kartu. V případě této testovací verze se uvnitř nachází 64GB SD karta SanDisk Ultra PLUS. Na vnitřní spodní straně se nachází dutina s USB portem pro připojení vašeho nabíjecího Lightning kabelu. Ten je možné z docku vyvést klasickou cestou, nebo jej obmotat kolem, pokud nepotřebujete celou délku kabelu. Provedení stanice je velmi solidní, kovové tělo dodává produktu na váze a vše se zdá být vyrobeno/slícováno s naprostou přesností.

Zapojení je velmi snadné a stačí postupovat podle infografiky, která je nakreslená na vnitřní krabičce. Po zapojení do sítě a připojení (a obmotání) Lightning kabelu pak stačí jen telefon připojit. Jakmile tak provedete, na telefonu se vám automatický zobrazí notifikace o tom, zdali si chcete doprovodnou aplikaci stáhnout (kompatibilita s iOS 10+). Po jejím stažení, nainstalování a prvotním nastavení začne iXpand Base okamžitě pracovat. Prohledá váš telefon a udělá zálohu veškerých multimediálních souborů, které se v něm nachází.

Jakmile se veškerá data zálohují (dock si stahuje originální soubory z iCloudu, pokud používáte funkci na optimalizaci úložiště), iXpand Base vám umožní je smazat z vašeho zařízení, čímž si uvolníte místo v telefonu. V rámci uživatelského rozhraní je k dispozici obrazovka na které přesně vidíte, jak jste na tom s pamětí iXpand Base a vašeho připojeného zařízení. V rámci nastavení si můžete určit to, jaké soubory chcete zálohovat, název zálohy na SD kartě, zkontrolovat kapacity, nastavit obnovení souborů a tak dále. Fungování a ovládání aplikace je naprosto bezproblémové, jediný potenciální zádrhel může být v rychlosti vložené SD karty, která nemusí stíhat objemy zapisovaných dat a aplikace tak může chvíli působit sekavým dojmem. Ten však po chvíli zmizí, jakmile se vše potřebné zapíše.

SanDisk iXpand Base je příjemným překvapením. Pokud vám nestačí záloha na iCloudu (nebo ji vůbec nepoužíváte), jedná se o velmi pohodlný způsob, jak si zálohovat svá data a mít je neustále k dispozici. Kartu můžete ze zařízení kdykoliv vyjmout a přenášet například do počítačů či notebooků. Pokud se o své soukromí opravdu bojíte, potěšit vás může to, že veškerá manipulace je v tomto případě offline. Co rozhodně potěší, je 15W nabíjecí adaptér, díky kterému se vám bude vaše zařízení nabíjet poměrně rychle (rychlost nabíjení je +- stejná jako v případě nabíječky na iPad). Na kvalitu zpracování si nelze stěžovat a doprovodná aplikace je také dobře provedena. Pokud tedy iXpand Base splňuje vaše požadavky, rozhodně se nebojím ji doporučit.

|
2
Leitz

Diskuze

Napsat komentář

Zobrazit více

Zobrazit celou diskuzi
Přispět

Bazar

Fórum

  • Poslední příspěvky
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek

Další články

Nimbus Photo
Recenze herního ovládače SteelSeries Nimbus: Užijte si vaše oblíbené hry z jablečných zařízení na maximum
Neobear World’s Tour omalovanky FB
Recenze Neobear World’s Tour: chytré omalovánky, které ožijí díky rozšířené realitě
Mophie Charging Base FB
Recenze Mophie Charging Base: rychlá bezdrátová nabíječka šitá na míru novým iPhonům
Marve Last
Recenze hry Marvel Strike Force: Zamiluje si ji nejeden fanoušek komiksů
aw_spigen_hoco_fb_ipouzdro
Recenze tvrzeného skla hoco. a obalu Spigen pro Apple Watch se slevovým kódem pro naše čtenáře
Bugatti Londra iPhone X brown FB
Bugatti Londra: kvalitní a dvakrát levnější alternativa k originálnímu koženému obalu od Applu
qnap-ts453bt3-fb
Recenze QNAP TS-453TB3 – možnosti špičkové konektivity
Shadowgun Legends
Zahráli jsme si Shadowgun Legends. Jak tento dlouho očekávaný titul dopadl?
Neobear Popup Zoo FB
Recenze Neobear Popup Zoo: když rozšířená realita učí děti základy angličtiny a přírodovědy
Extremne odolny obal FB 1
Tank mezi obaly. S tímto pouzdrem přežije váš iPhone i ty nejextrémnější podmínky
iWant Type-C Pro Hub FB
Recenze iWant Type-C Pro: tohle je ten nejpraktičtější hub pro MacBook Pro
iPad Pro laptop FB
Vyměnili jsme notebook za iPad Pro a používáme ho jako hlavní pracovní nástroj. Má to smysl?
Zens bezdratova nabijecka FB 2
Recenze bezdrátových nabíječek Zens
olloclip_ipouzdro_Fb
Recenze objektivu Olloclip pro iPhone se slevovým kódem pro naše čtenáře
Gucci batoh
Recenze Gucci case a Gucci backpack: vítejte v high fashion světě, kde obal stojí víc než telefon
dport pro fb
Recenze iMyFone D-Port Pro – nástroj pro zálohování a obnovu dat z iOS zařízení
Richmond & Finch kamuflaz FB
Richmond & Finch: když hledáte elegantní a zároveň odolný obal, který ochrání iPhone ze všech stran
QNAP_TS-453BT3 (4)
Recenze QNAP TS-453BT3 díl 2. – jak si stojí Thunderbolt 3 v praxi
Leitz