Recenze X-Mini Infiniti – masivně a bezdrátově

|
Kategorie:Recenze
Diskuze

V dnešní recenzi se podíváme na neobvyklý produkt od výrobce X-Mini. Jedná se o reproduktor Infiniti a pro společnost X-Mini značí vstup do segmentu vyšší třídy. Jejich novinka je totiž v obchodech za cenu pohybující se na hranici devíti tisíc korun. Dokáže svou vysokou cenu ospravedlnit obzvláště v segmentu, který je napěchovaný konkurencí? Na to se podíváme na následujících řádcích.

Oficiální specifikace

Začneme tím, co nám o reproduktoru řekne samotný výrobce. Reproduktor Infiniti by měl disponovat několika samostatnými drivery, které umožňují prostorové rozprostření zvuku. Celkem se v „hlavě“ reproduktoru nachází 4 „profi sestavené reproduktory“, dva s průměrem 64 mm a dva menší 38 mm. Do tubusu pak vysílá jeden subwoofer o průměru 127 mm. Celkový výkon reproduktoru je značený na 100 W a frekvenční rozsah nabízí od 20Hz do 18kHz. Vzhledem k tomu, že jedná primárně o Bluetooth reproduktor, nachází se zde podpora standardu 4.2 a možnost spárování dvou totožných věží do jednoho systému. Uvnitř zařízení se nachází integrovaná baterie o kapacitě 10 000 mAh. Reproduktor dále disponuje „vestavěnými audio technologiemi DSP a DPAC, patenty pro superbass a zvučnici těla a suverénně reálně nejnižší hrané frekvence ve své třídě“, stejně jako „unikátním X-Mini Sound Balanced systémem“. Reproduktor X-Mini Infiniti je vysoký 602 mm, má průměr 142 mm a váží nezanedbatelné 4 kilogramy.

Balení

Krabice od X-Mini Infiniti je opravdu velká a těžká, přeci jenom se do ní musí vejít 60 cm vysoký a 4 kg vážící reproduktor. Na přebalu jako takovém jsou všechny důležité informace o parametrech a obrázek reproduktoru v životní velikosti. Jinak se jedná o poměrně obyčejný obal, z tenkého kartonového papíru. Uvnitř se nachází tvrdý polystyren, ve kterém je reproduktor uložen. Kromě něj se v balení nachází ještě papírová krabička s příslušenstvím, kde najdete USB-C napájecí kabel a propojovací 3,5 mm – 3,5 mm audio konektor a návod.

X-mini™-INFINITI-Lifestyle-Duo

Zpracování

Na první pohled vypadá reproduktor kvalitně. Zpracování není moc co vytknout, hliníkové tělo je vyvedeno v šedostříbrné barvě. Reproduktor stojí na pogumované noze, která dodává dostatečnou míru stability. Hrající hlava je pokryta hrubou textílií, která je u takovýchto reproduktorů běžná. Ovládací prvky na horní straně reproduktoru jsou jediným místem, které působí tak trochu lacině. Za devět tisíc by si měl výrobce s touto části alespoň trochu vyhrát (viz. galerie). Dílenské zpracování je však dobré, nikde se nenachází neobroušené hrany a vše lícuje tak, jak má.

Ergonomie

Zde není příliš co řešit, ovládání a nastavení reproduktoru je snadné a přímočaré. Buď jej používáte s připojeným audio zdrojem přes dodaný kabel, nebo přes Bluetooth. Párování je v pořádku a nezaznamenal jsem žádné problémy. Co se týče ovladačů, najdeme zde klasiku pro přehrávání, tlačítko pro párování a zvolení přehrávacích režimů (je možné spárovat dva reproduktory k sobě, a volit přehrávání přes line-in/Bluetooth).

X-mini™-INFINITI-Lifestyle-Front

Kvalita zvuku

To nejdůležitější je ovšem kvalita zvukového projevu. Když si uživatel kupuje reproduktor za necelých deset tisíc, očekává od něj, že dostane adekvátní zvukový zážitek. V případě X-Mini Infiniti se objevilo několik problému, které by se u takto naceněného (a inzerovaného) modelu objevit neměly. V první řadě se nejedná o tzv. omnidirectional reproduktor, tedy reproduktor, který vysílá zvukové signály 360 stupňů kolem sebe. Poslech se velmi liší v momentě, kdy k reproduktoru stojíte čelem od toho, kdy jej posloucháte zezadu. Je jasné, že vnitřní konfigurace je nastavena na přímý poslech a signály posílané do okolí jsou spíše pro podkres.

Druhou nepříjemnou vlastností je prasknutí reproduktoru v případě, že je chvíli neaktivní. Jakmile na chvilku přehrávání zastavíte a za několik minut spustíte, z reproduktoru se ozve nepříjemné prasknutí. Po konzultaci s dodavatelem se však zdá, že se jedná o chybu tohoto konkrétního testovaného kusu.

Tolik k problémům, které jsem během testu zaznamenal. Co se týče zvukové produkce, ta je jedním slovem masivní. I na nejnižší možnou hlasitost reproduktor nabízí opravdu hutný zvuk. Basy jsou velmi silné (občas možná až příliš), středové pásmo je lehounce potlačené a výšky naopak trochu dominují. Pokud se vám i tak zdají basy slabé, můžete využít druhého přehrávacího režimu (přepínají se tlačítkem na horním ovládacím panelu). V tomto „basovém režimu“ jsou basy opravdu hodně silné, osobně mi přišel zvuk už velmi zkreslený. Spektrum hlasitosti je opravdu široké a co mne překvapilo je jeho využitelnost. Na nejnižší úroveň hraje reproduktor dobře (a i nejnižší hlasitost je stále poměrně vysoká). Degradace nastává po překročení zhruba 80% hlasitosti. Poté interní reproduktory přestávají stíhat a zvukový projev se pomalu slévá dohromady a objevují se nepřesnosti. I při poloviční hlasitosti je ovšem reproduktor extrémně hlasitý a nedovedu si představit, že by jej někdo dlouhodobě používal na vyšší hlasitost. Pokud bych měl zvukovému projevu něco vytknout, možná by to byla jistá plochost, resp. menší prostorovost ve srovnání s jinými modely v této cenové kategorii. To je však velmi subjektivní zhodnocení, které bude pro každého trochu jiné.

Závěr

X-Mini Infiniti stojí devět tisíc korun. Vypadá na to? Osobně bych za tyto peníze čekal možná trochu prémiovější pocit. Zpracování není moc co vytknout, design je také povedený, ale „něco“ mi tu subjektivně chybí. Po zvukové stránce je dle mého názoru vše v pořádku. Pokud hledáte masivní zvuk (s ještě masivnějším druhým režimem), líbivé zvukové naladění zajímavé funkce navíc, může vás X-Mini Infiniti zaujmout. Ve finále však vždy půjde o subjektivní posouzení, každý z nás slyší trochu jinak a každý hledá také něco trochu jiného. Pokud v tomto segmentu nakupujete, nebál bych se Infiniti doporučit k posouzení.

X-Mini Infiniti je možné zakoupit zde, za cenu 8 999Kč

|
Leitz

Diskuze

Napsat komentář

Zobrazit více

Zobrazit celou diskuzi
Přispět

Bazar

Fórum

  • Poslední příspěvky
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek

Další články

Neobear World’s Tour omalovanky FB
Recenze Neobear World’s Tour: chytré omalovánky, které ožijí díky rozšířené realitě
Mophie Charging Base FB
Recenze Mophie Charging Base: rychlá bezdrátová nabíječka šitá na míru novým iPhonům
Marve Last
Recenze hry Marvel Strike Force: Zamiluje si ji nejeden fanoušek komiksů
aw_spigen_hoco_fb_ipouzdro
Recenze tvrzeného skla hoco. a obalu Spigen pro Apple Watch se slevovým kódem pro naše čtenáře
Bugatti Londra iPhone X brown FB
Bugatti Londra: kvalitní a dvakrát levnější alternativa k originálnímu koženému obalu od Applu
qnap-ts453bt3-fb
Recenze QNAP TS-453TB3 – možnosti špičkové konektivity
Shadowgun Legends
Zahráli jsme si Shadowgun Legends. Jak tento dlouho očekávaný titul dopadl?
Neobear Popup Zoo FB
Recenze Neobear Popup Zoo: když rozšířená realita učí děti základy angličtiny a přírodovědy
Extremne odolny obal FB 1
Tank mezi obaly. S tímto pouzdrem přežije váš iPhone i ty nejextrémnější podmínky
iWant Type-C Pro Hub FB
Recenze iWant Type-C Pro: tohle je ten nejpraktičtější hub pro MacBook Pro
iPad Pro laptop FB
Vyměnili jsme notebook za iPad Pro a používáme ho jako hlavní pracovní nástroj. Má to smysl?
Zens bezdratova nabijecka FB 2
Recenze bezdrátových nabíječek Zens
olloclip_ipouzdro_Fb
Recenze objektivu Olloclip pro iPhone se slevovým kódem pro naše čtenáře
Gucci batoh
Recenze Gucci case a Gucci backpack: vítejte v high fashion světě, kde obal stojí víc než telefon
dport pro fb
Recenze iMyFone D-Port Pro – nástroj pro zálohování a obnovu dat z iOS zařízení
Richmond & Finch kamuflaz FB
Richmond & Finch: když hledáte elegantní a zároveň odolný obal, který ochrání iPhone ze všech stran
QNAP_TS-453BT3 (4)
Recenze QNAP TS-453BT3 díl 2. – jak si stojí Thunderbolt 3 v praxi
remo
Recenze Remo Recover: Nejlepší software pro obnovu, zálohování a zabezpečení
Leitz