Zavřít reklamu

Společnost Netatmo zná zřejmě každý fanoušek Apple produktů a to především díky její meteorologické stanici. Tím však portfolio Netatmo zdaleka nekončí, společnost má v nabídce řadu zajímavých produktů a my se dnes podíváme konkrétně na Neatmo Presence. Jedná se o Wi-Fi bezpečnostní kameru, která nabízí funkci automatické detekce vozidel, zvířat a osob, na jejichž pohyb vás upozorní notifikací přímo na váš iPhone. Okamžitě tak víte kdo se právě nachází před vaším domem a co tam provádí. Pojďme se podívat na Netatmo Presence, inteligentní wi-fi kameru, se kterou posunete pohodlí vašeho domu zase o kus dál a navíc se budete cítit bezpečně.

To co mě na podobných záležitostech vždy odrazovalo byl jednak design, ale také složitost instalace. Netatmo nabízí design který rozhodně neurazí a obzvlášť na nových domech v moderním designu bude vypadat skvěle. Instalace je pak velmi jednoduchá. Vše co potřebujete k instalaci samotné kamery na fasádu domu najdete v balení a tak vám stačí nahradit kamerou venkovní osvětlení nebo ji zkrátka umístit tam, kde máte vyvedené kabely. Kamera se napájí přímo z kabeláže, stejně jako běžné venkovní světlo a je tedy závislá na elektrickém proudu v domě samotném. Veškeré šroubky, hmoždinky a držák najdete v balení. Kamera má celokovovou konstrukci a elegantní design, který je navíc odolný. Kameře nevadí extrémní teploty a to jak v minusu tak v plusu, stejně jako déšť, sníh, vítr a cokoli podobného co si jen dovedete představit. Kamera je navíc odolná vůči UV záření a tak se o ni skutečně nemusíte bát, ať se za okny děje cokoli.

Netatmo Presence Security

Nyní stačí kameru zapnout, připojit k Wi-Fi a nakonfigurovat pomocí aplikace Netatmo Security, která je dostupná nejen na iOS a Adroid zařízení, ale pomocí webového rozhraní můžete vše nastavit a sledovat také přes počítač nebo cokoli, co má internetový prohlížeč. Poslední aktualizace pak přináší také aplikaci pro Apple Watch, kam chodí notifikace a  fotografie z kamery stejně jako na telefon nebo tablet. Veškeré nastavení je velmi snadné a já osobně jsem kameru věnoval rodičům, kteří sice iPhony a Macy používají, ale žádné složitosti na nich nedělají. Nastavení zvládla máma za pár minut a vše se podařilo rozchodit bez mé asistence.

IMG_2214
IMG_2213

Jakmile máte vše nastaveno, můžete začít monitorovat okolí do 20 metrů od vašeho domu a nastavit si detailně, který prostor a jak chcete monitorovat. Můžete samozřejmě nastavit i LED osvětlení, které je součástí kamery a je stejně silné jako drtivá většina exteriérových osvětlení na fasády domů. Kamera má navíc i noční vidění, takže monitoruje vše ve dne i v noci. Smyslem celé kamery je vybrat si zóny které chcete monitorovat nebo nechat sledovat celou oblast kam kamera vidí. Ta vám následně je schopna oznámit pohyb zvířat, osob nebo vozidel, které dokáže spolehlivě detekovat. Pokud navíc bydlíte u lesa, záběry mohou vypadat zejména z noci poměrně hrůzostrašně nebo vás naopak pobaví, když zjistíte, kolik zvířátek bydlí ve vašem okolí a jak zkoumají v noci vaši zahradu. Na jedno zajímavé video natočené z Netatmo Presence se můžete podívat níže.

Smyslem celé kamery je vybrat si zóny které chcete monitorovat nebo nechat sledovat celou oblast kam kamera vidí. Ta vám následně je schopna oznámit pohyb zvířat, osob nebo vozidel, které dokáže spolehlivě detekovat. Pokud navíc bydlíte u lesa, záběry mohou vypadat zejména z noci poměrně hrůzostrašně nebo vás naopak pobaví když zjistíte, kolik zvířátek bydlí ve vašem okolí a jak zkoumají v noci vaši zahradu. Na jedno zajímavé video natočené z Netatmo Presence se můžete podívat níže.

Kamera vám může zaslat na iPhone notifikaci kdykoli, kdy uvidí osobu, zvíře nebo vozidlo a vy tak zjistíte kdo se nachází u vašich dveří, na zahradě nebo například na příjezdové cestě. Zjistíte tak zda je rodinu už doma, jestli vám kurýr doručil balíček nebo jestli už u vás byla pošťačka. Když si objednáte taxík, můžete dostat notifikaci v momentě, kdy je vůz připraven před domem a tak podobně. Kamera vše zaznamenává a pořizuje fotografie z jednotlivých okamžiků, kdy detekuje vozidla, osoby nebo zvířata. Navíc si můžete pustit z těchto momentů videozáznamy a to v rozlišení 1080p, tedy ve FULL HD a jak se můžete přesvědčit na videích v tomto článku, záběry vypadají skutečně velmi dobře.

Kamera má slot na micro SD karty na které ukládá záznamy a funguje tak, že je postupně vymazává, paměť je možné rozšířit pomocí karty na 32GB, přičemž 8GB je v balení. Dále se však záznamy ukládají přímo na vaše vlastní FTP a můžete je ukládat také přímo do vašeho Dropboxu. Můžete si zvolit jaké notifikace se mají zasílat na váš telefon a tak například zvířata vás nebudou rušit, ale když k bráně dorazí auto, okamžitě dojde notifikace s fotkou auta a vy si můžete pustit video na kterém uvidíte, co konkrétně dotyčný dělal. Po spuštění aplikace vidíte časovou osu, která ukazuje přesný pohyb zvířat, vozidel a osob včetně času. Vidíte fotografie a můžete is pustit videa. Stejně tak umí kamera dělat časosběrná videa a další záznamy nastavené přesně tak jak vyžadujete.

Pokud je vám vše výše uvedené stále málo, pak je zde něco, co budete milovat. Kamera je kompatibilní se službou IFTTT (If this, then that). Pomocí této služby je možné programovat co se má stát v momentě, kdy se něco stane před kamerou. Můžete si tak nastavit, že v momentě kdy kamera detekuje vaše vozidlo, otevře garáž, v momentě kdy uvidíte zvíře, otevře dveře pro zvířata, která jsou většinou místěna dole ve vchodových dveřích nebo například vypne zavlažování v momentě, kdy kamera detekuje zvíře nebo člověka. To už jsou věci, které skutečně usnadní život a promění váš domov v inteligentní domácnost.

Netatmo Presence není alarm a nemůžete ji tak vnímat, jedná se o skvělý doplněk zabezpečení vašeho domu nebo chaty, který vám má především usnadnit život, nikoli primárně chránit váš majetek. Kouzlo kamery spočívá v tom, že vás upozorní na přistavený taxík, informuje vás o tom, že kurýr právě doručil zásilku ke dveřím anebo zjistíte, s kým vaše kočka čeká koťata. Důvod proč ji osobně nepovažuji přímo za alarm je mimo jiné také fakt, že kromě klasického napětí z kabelů nemáte možnost ji zásobovat elektřinou z jiného zdroje jako jsou například baterie. Jakmile se tedy dům ocitne bez proudu, ocitne se bez proudu i kamera. Kamera je taktéž závislá na Wi-Fi a není možné ji připojit přes Ethernet, díky čemuž stačí rušička Wi-Fi a máte smůlu. Neberte ji tedy prosím jako alarm, ale jako skvělou vychytávku, která vám dokáže usnadnit život.

Pokud milujete moderní technologie a máte chatu nebo rodinný dům, pak je Netatmo Presence skvělá vychytávka, která vám bude monitorovat okolí domu a díky tomu vám usnadní život. Pokud si navíc rozumíte s technikou o trošku víc a využijete možnosti které nabízí systém IFTTT, je seznam možností, které kamera umožňuje téměř neomezený. Záleží jen a jen na vaší fantazii, jak využijete kameru propojenou pomocí IFTTT. I bez této služby je to však skvělý společník, který vám přinese pocit bezpečí a zejména pak pohodlí pro váš život. Jestli nevíte co za vychytávku do domácnosti k Vánocům, pak se nad Netatmo Presence rozhodně zamyslete, věřím, že budete spokojeni.

Netatmo Presence

Související články

Dnes nejčtenější

.