Zavřít reklamu

Včera ve večerních hodinách se mezi vývojáře dostala druhá beta verze iOS 11.1, která kupodivu přináší více novinek než Beta 1. Kromě oprav různých chyb jsme se totiž dočkali více jak stovky nových emotikonů a také se vrátilo 3D Touch gesto pro přepínání aplikací, které Apple z iOS 11 v průběhu letního testování nového systému odstranil.

Mezi více jak stovkou nových smajlíků naleznete například zombie, upíra, ježka, zvracejícího či nadávajícího smajlíka, muslimku resp. zahalenou ženu, dinosaura, saně a spoustu dalších. Na kompletní přehled všech nových emotikonů se můžete mrknout ve videu níže.

Po delší době se nám vrátilo i 3D Touch gesto pro přepínání aplikací. To ovšem funguje úplně stejně jako v iOS 10, jen se lehce změnila animace při přesouvání z jedné aplikace do druhé. Zatímco dříve se okna aplikací překrývala, nyní jsou vedle sebe. Tato změna se ale dala očekávat, protože jde ruku v ruce s novým vzhledem přepínače v iOS 11. A navíc, pokud nyní gesto použijete na domovské obrazovce, tak okno aplikace doslova připuje na displej.

Nová beta ale přinesla i další menší změny. Například v nastavení funkce zvané Tíseň SOS je nově možné vypnout nebo naopak zapnout zvuk odpočtu. A nově se funkce aktivuje stisknutím a podržením postranního power tlačítka a současným stisknutím a podržením tlačítka pro zvýšení nebo snížení hlasitosti. Inženýrům v Applu se také podařilo opravit funkci Dosah, po jejíž aktivaci se už nepřekrývají ikony aplikací

Související články

Dnes nejčtenější