Zavřít reklamu

Před pár dny jsme vám přinesli velmi zajímavý rozhovor s hlavním advokátem a právním poradcem Applu Brucem Sewellem, který v něm hovořil o tom, v jaké fázi je teď spor s Qualcommem. Říkal, že se jeho konce zatím nedočkáme a my si mysleli, že s ním bude mít Bruce ještě hodně práce. To se však prohlášením Applu změnilo. Advokát, který v Applu působil řadu let, totiž odchází počátkem příštího roku do důchodu.

Dlouhých osm let bojoval Sewell ve světě za práva Applu a jeho uživatelů, nyní je však čas předat žezlo nástupci. O svém rozhodnutí už před časem jablečnou společnost informoval, ta však informaci zveřejnila až poté, co našla vhodnou kandidátku na tento post. Tou se podle Applu stala Katherine Adams, která je z příchodu do Applu nadšená. “Apple má obrovský dopad na svět a je pro mě čest být jeho součástí,” řekla. “Jsem nadšená, že můžu pomoci Applu dál růst a pomoci vývoji v celém světě, ochraně nápadů a obraně našich hodnot, kterých se společně držíme.”

V Applu jsou z nové tváře nadšeni

Z nové posily je nadšený i Tim Cook, který nešetřil na adresu Kate slovy chvály. “Jsme nadšeni, že můžeme Kate přivítat v našem týmu. Je zkušený vůdce se skvělým úsudkem. Pracovala na širokém spektru právních případů po celém světě, ve kterých hájila hodnoty, které jsou i v Applu považovány za nejvyšší,” okomentoval její příchod.

Tim však samozřejmě nezapomněl ani na práci Bruce, který se v Applu též zapsal velmi dobře. “Bruce odchází do důchodu po osmi letech oddaných služeb Applu a úchvatné kariéře. Neúnavně bránil práva naše i našich zákazníků, ať už jde o soukromí či jiné hodnoty. Bruce vytvořil v Applu zcela nový standard a já jsem hrdý na to, že jsem s ním spolupracoval a že ho můžu nazývat dobrým přítelem,” loučil se Tim s věrným kolegou. Ten na oplátku práci v Applu označil za poctu života a řekl, že byl díky ní opravdu šťastný. Dále pak prohlásil, že nad svou nástupkyní nepochybuje a ví, že bude pro Apple velkým přínosem.

To se ostatně dozvíme prakticky okamžitě. Jelikož již zmíněný spor s Qualcommem pořád běží a ani jedna ze společností nechce ze svých požadavků ustoupit, bude právě na Kate najít pro Apple co možná nejpříznivější cestu. Uvidíme, jak se s novou pozicí tedy popasuje a zda dokáže z bludného kruhu vystoupit. Potenciál na to zřejmě má.

Zdroj: 9to5mac

Související články

Dnes nejčtenější