Zavřít reklamu

Diskuze k článku

Zpět na článek

  Většina věcí v článku není pravda. Jo snad jen ten konec o Philips Hue, tam je od aktualizace distupné i čidlo teploty skryté v pohybovém čidle. Ale co se týče Ikea přislušenství tak je vidět, že ten kdo překládal článek, či v předchozích případech opsal tiskovou zprávu nic hlouběji nezkoumal a neověřoval a v Ikea byl maximálně na masových kuličkách. Nevím, zda je opravdu v USA dostupná jen jedna bílá žárovka, ale u nás je jich vícero. Homekit zatím jen přes Homebridge jako necertifikované příslušenství. Ale pořád je slib, že podpora přijde.

  Ano tento článek je slušně řečeno špatný.
  Ikea aktualizovala své prohukty (jak aplikaci tak firmware do brány a žárovek). Nyní je možné Ikea žárovku připojit k Philips Hue. (a tím pádem ji ovládat přes HomeKit) = https://www.smarthomegeeks.co.uk/how-to/add-ikea-tradfri-philips-hue/
  Zároveň Ikea potvrdila, že na rozhození HomeKitu (na sné bráně) pracuje a mělo by být v průběhu podzima. Dále musí Ikea zprovoznit web přístup k své bráně, protože používá pro komunikaci ZigBee dle http://www.zigbee.org a tam je toto podmínkou.

  K poslední větě článku (ta je pravdivá) – poslední aktualizace od Philipsu jeho aplikace HUE a firmware jeho brány – ta zpřístupnila ovládací prvky systému Hue do HomeKitu. Nyní pomocí spínače Hue můžete přes HomeKit zapínat a vypínat i jiné než Hue příslušenství (chce to ale buď Apple TV nebo iPad).

  JJ

Vložte vlastní komentář

celý text