Společnost Western Digital nám ukázala, co během podzimu chystá za novinky

Minulý týden jsme se zúčastnili tiskové konference, jež pořádala společnost Western Digital v pražském Jazz Docku. Akce nesla název „Co nového u společnosti Western Digital, aneb na co jste se zapomněli zeptat na veletrhu IFA 2017“. Celé dopoledne bylo věnováno třem novým produktům, které na náš trh vstoupí v průběhu tohoto měsíce. Rozhodli jsme se pro vás připravit malý report o tom, jak akce vypadala a na jaké nové produkty se můžete těšit.

WD+Sandisk_TK-03

V Jazz Docku na břehu Vltavy zahájil dopolední program Moimir Papalescu, jež hovořil o počátcích elektronické hudby v ČR, jejím vývojem až do současné podoby a vztahu k moderním technologiím. Následovalo několik krátkých ukázek z autorovy tvorby a následně si slovo vzali lidé ze společnosti Western Digital. Zkraje jsme se dozvěděli několik informací, týkajících se především společnosti jako takové. Zaznělo několik vět o loňské fúzi se SanDiskem, čímž se z WD stala 4. nejmajetnější společnost na světě, co se vlastnictví patentů týče. A pak přišly na řadu tři nové produkty, kolem kterých se celá tisková konference točila. Prezentoval je samotný ředitel marketingu pro oblast Evropy, Střední ho východu, Indie a Afriky, Gerry Edwards.

Prvním z představovaných produktů bylo nové úložiště My Cloud Home. Jedná se v podstatě o NAS, který je ovšem optimalizován pro co nejsnazší používání a jeho ovládání tak zvládne naprosto každý. My Cloud Home můžete propojit jak s vaším počítačem, tak s telefonem či tabletem. Kromě toho zvládne také správu vašich cloudových účtů, dat z Facebooku, flash disků apod. Jedná se v podstatě o centrální databázi veškerých dat, kterými uživatel (nebo uživatelé) disponuje. Ty jsou dostupné skrze aplikace pro telefony i počítače, a všechna vaše data máte k dispozici po pár kliknutí. Ukázka používání v praxi jen demonstrovala, jak je užívání tohoto zařízení snadné a intuitivní. Vše je plně automatizované a kromě prvotního nastavení se uživatel nemusí o další věci starat. Jedná se v podstatě o ideální řešení pro ty, kterým se zdá klasický NAS příliš složitý. My Cloud Home bude k dispozici v průběhu října a to ve dvou verzích. Jendodiskové provedení v kapacitách od 2 do 8TB a dvoudiskové (RAID zapojení) v kapacitách od 4 do 12TB. Ceny se budou pohybovat od 180 do 780€.

WD+Sandisk_TK-36

Druhým produktem, na který přišla řeč, byla nová paměťová karta, kterou společnost SanDisk představila v první polovině letošního roku. Jedná se o microSD kartu s kapacitou 400GB, což je rekordní obsah v této kategorii paměťových karet. Majitele iPhonů to příliš zajímat nebude, ale na pro platformu Android se jedná o velmi zajímavý produkt. Karta disponuje nejnovějšími technologiemi, dosahuje přenosových rychlostí až 100MB/s a splňuje specifikace standardu A1 App Performance. 400GB stačí na zhruba 20 hodin videa ve Full HD rozlišení.

Třetím produktem byla novinka s názvem SanDisk iXpand Base. Jedná se o nabíjecí podložku (která však bohužel nepodporuje bezdrátové nabíjení, možná druhá generace), jejíž hlavními úkoly je nabití vašeho iOS zařízení, a záloha veškerých multimediálních souborů na vloženou SD kartu. Ve společnosti SanDisk si řekli,  že spojí příjemné s užitečným a zatímco bude uživatel nabíjet svůj telefon, automaticky bude probíhat záloha jeho zařízení. Veškeré nastavování probíhá skrze doprovodnou aplikaci a stejně jako v případě My Cloud Home, je vše zcela intuitivní a automatizované. iXpand base máme v redakci a důkladný test můžete očekávat v následujících týdnech. Podložka bude k dispozici v konfiguracích dle kapacity přiložené SD karty, tj. od 32 do 256GB s tím, že vrcholný model bude v prodeji  za 200€. Krome iXpand Base od SanDisku máme v redakci ještě Connect Wireless Stick, jehož recenze se také připravuje a měla by dorazit během měsíce října.

|
1
Leitz

Diskuze

Napsat komentář

Zobrazit více

Zobrazit celou diskuzi
Přispět

Bazar

Fórum

  • Poslední příspěvky
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek

Další články

Steam
Steam se již brzy dočká velkého vylepšení, které ocení především herní vývojáři
h2x1_smartdevice_supermariorun
Jablíčkáři Super Maria milují. Většina příjmů Nintenda z této hry jde právě od nich
Gmail third-party accounts
Google si nedá pokoj. Partnerským společnostem umožňuje i nadále číst obsah vašich mailů
Light-fb
Zdají se vám 3 objektivy moc? Tento smartphone by jich měl nabídnout rovnou 9
harry potter fb
Harry Potter: Hogwarts Mystery je i přes kritiku hráčů mašina na peníze
eSports
Klasický sport je passé? Olympijský program možná již brzy obohatí počítačové hry
surface 01
Microsoft chystá revoluci. Vyvíjí produkt, kterým by rád zastínil úspěšnou řadu Surface
roboti disney
Vyfouknou v budoucnu roboti práci filmovým kaskadérům?
Tesla Semi
Podívejte se, jak to vypadá uvnitř elektrického tahače Tesla Semi
kempy fb
Najděte pomocí této aplikace kemp pro vaší letní dovolenou snadno a rychle
zbierka turistickÈ zn·mky plaketa
Sbíráte turistické známky? Pak by neměla tato aplikace ve vašem iPhonu chybět
German Spring Case fb
Tento kryt dokáže detekovat pád iPhonu a včas přístroj ochránit
xbox-one-x-1-of-1-2
Ideální dárek za vysvědčení pro 15 z vás: Nový Xbox One X za bezkonkurenční cenu
Drony
Miniaturní drony se již brzy dočkají vylepšení, které je posunou na zcela novou úroveň
pixel 3 xl
Proč by úspěch iPhonu X Plus velmi potěšil i zákazníky čekající na Google Pixel 3
Google
Tvorba 3D objektů z klasických 2D obrázků? Pro umělou inteligenci Googlu žádný problém
alexa
Umělá asistentka Alexa od Amazonu má prý schopnost, ze které běhá mráz po zádech
Windows 95 Mobile fb
Takto by vypadal legendární Windows 95 jakožto mobilní operační systém pro smartphone
Leitz