Zavřít reklamu

Na konci minulého týdne jsme vás informovali, že se iPhone 8 Plus potýká s dalšími problémy. Po praskání v reproduktoru při telefonování si začali někteří uživatelé stěžovat na odlupující se displej. Zpráva se začala okamžitě šířit na sociálních sítích, avšak Apple už údajně hledá příčinu. Vadné kusy si vzal od zákazníků a ve svém sídle v Cupertinu je podrobuje analýze.

Oba uživatelé uvedli, že obrazovku iPhonu vytlačila baterie. Jeden majitel se nechal slyšet, že k odlepení displeje došlo při nabíjení, přičemž používal originální kabel i napájecí adaptér. Druhý zase uvedl, že obdržel přístroj už s odlepenou obrazovkou.

Podle deníku The Independent se Apple zmíněným problémem momentálně aktivně zabývá. Skutečnost v sobotu ráno potvrdil jeden ze zdrojů i serveru AppleInsider. Zdroj, který není oprávněn hovořit jménem společnosti, informoval redaktory, že společnost zkoumá vypuklé baterie i na starších telefonech, které uživatelé nosí do Apple Storů.

Dvojice vadných kusů nových iPhonů ale ještě neznamená, že Apple potká podobný osud jako Samsung v loňském roce, kdy jihokorejský gigant musel řešit závažné problémy s tehdejší vlajkovou lodí Galaxy Note7. Právě kvůli špatným bateriím musely být všechny přístroje staženy z prodeje, což Samsungu zapříčinilo nemalé škody. Prozatím se podobného scénáře bát nemusíme, přestože by se prokázalo, že odlepení obrazovek u obou iPhonů bylo způsobeno výrobní vadou. Míra selhání je stále v rámci statistické normy, a to dokonce za předpokladu, že by se objevilo 20krát více případů.

Související články

Dnes nejčtenější