Zavřít reklamu

Dnes se podíváme na program, který může posloužit jako náhradu za iTunes v případě, že vám řešení od Applu nevyhovuje. Jedná se o program s názvem iMyFone TunesMate a v praxi se jedná o velmi odlehčeného správce vašeho iOS zařízení. Kromě toho je jednou z klíčových funkcí tohoto softwaru to, že dokáže z vašeho iOS zařízení extrahovat veškeré hudební soubory, které jsou zde uloženy, a stáhnout je do vašeho počítače. iMyFone TunesMate je k dispozici jak pro Windows, tak pro macOS.

Instalace je velmi jednoduchá a nevyžaduje nějaké extra úsilí. Zabere jen malý moment a jakmile je hotovo, můžete program používat. K dispozici je bezplatná verze, která je logicky omezena – v tomto případě se jedná o omezený počet úkonů, které vám program umožní provést. Jedná se tak opravdu spíše jen o demonstraci toho, co plný program dokáže. Podle toho se můžete rozhodnout, jestli si jej pořídíte nebo ne. Co se týče cen za jednotlivé licence, základní balíček stojí 60 dolarů na rok, který je omezen na jednu instalaci. Základní neomezená licence stojí 80 dolarů, rodinná pak 100 dolarů (instalace na 2-5 počítačů). Na vrcholu nabídky stojí licence pro 6-10 uživatelů, která stojí 130 dolarů.

V současné době probíhá speciální promo akce, díky které je možné získat 40% slevu na všechny licence, které společnost iMyFone nabízí. Stačí postupovat dle tohoto návodu a při nákupu vložit slevový kód, který se vám zde objeví. Pokud si licenci aktivujete, můžete program používat neomezeně.

Uživatelské rozhraní je velmi jednoduché a přehledné. Pro fungování programu musíte připojit iPhone/iPad. Jakmile se tak stane, zpřístupní se vám pět záložek – Home, Music, Videos, Photos a Apps.

První záložka vám umožní přesunout veškeré hudební soubory v telefonu do iTunes a obráceně, nebo automaticky zálohovat vaše obrázky a videa. Návod na přesun hudebních souborů z iPhonu do knihovny iTunes najdete zde.

V druhé záložce se vám zobrazí veškeré informace o audio souborech, které se v připojeném zařízení nachází. Můžete je zde následně upravovat, přejmenovávat, přesouvat, vytvářet playlisty apod. Ovládání je podobné jako v iTunes.

Třetí záložka je věnována videím a čtvrtá fotografiím. Zde platí to, co v případě audio souborů. Program tak plní funkce klasického souborového manažeru.

Poslední záložkou jsou Aplikace. Zde vidíte seznam všech nainstalovaných aplikací, které máte uložené v iPhonu/iPadu. Vidíte jejich verzi, velikost a velikost přidružených souborů. V tomto okně můžete aplikace odstraňovat, a to i několik najednou. Stačí si nechtěné aplikace označit a zvolit odinstalaci. Vše se provede jedním kliknutím.

Na webových stránkách vývojářů se nachází poměrně obsáhlá sekce, jež obsahuje návody a často kladené dotazy. Pokud byste měli nějaké nejasnosti ohledně toho, jak program funguje, tam se dozvíte vše potřebné.

Související články

Dnes nejčtenější