Zavřít reklamu

Diskuze k článku

Zpět na článek

  tak to ještě není tolik..:) cekal bych mnohem menší výrobní cenu..

  sejde na tom kdo a jak tu cenu počítal. C ose týče elektroniky, dá se jednotlivej materiál nakoupit v širokém rozmezí cen a těžko si představit jaké maj nákupní ceny firmy typu Apple, když udělaj těm výrobcům čipů nezkutečný obrat

  Tohle ale není tak docela pravda… S počtem objednaných kusů cena sice klesá, ale ne do nekonečna a při dosažení opravdu velkého počtu mnohdy začne naopak zase stoupat. Jaksi pokud něčeho chcete desítky miliónů v určitém čase, tak už nemusí stačit kapacity výroby, což pro splnění vyžaduje budování nových linek atd., což není zrovna levné. V případě Applu si k tomu přidejte u některých věcí exkluzivitu, což neumožní výdělky ze stejné věci jinde.
  Ve výsledku se Apple sice pořád dostane na ceny velice slušné, ale vůbec bych si nebyl jistý s tím, že jsou nižší než u menších odběratelů, spíš budou o něco výše.

  Výroba Cheeseburgeru vyjde na 3.50,- a taky to všichni kupujují za 25,-

  Výroba Trdelníku vyjde na 0,50 Kč. Trhovci ho prodávají za 75,-.

  smutné,ale není tomu tak..samozřejmě záleží má výrobci ale podstive to muže vyjít kolem 10 korun..pokud ale jistá společnost lidi jiné pleti používá práškové a lidi to kupuji..?

  Ale po započtení všech nákladů má Škoda z každého auta skoro 23 tisíc. Což je furt 3. největší číslo mezi automobilkama. Například Opel má z každýho auta jen 5 tísíc :D

  Nic neobvyklého. Všechno má malé výrobní ceny, ale prodává se to o 400% dráž.. :) Když vezmeme Apple AirPods.. Výrobní cenu neznám ale nákupní cena pro APR apod je 3000. Takže výrobní cena bude max 1000. Je to klasický jev a děje se to u všeho. Potravin, Elektroniky, Automobilů, Oblečení apod :)

  Okej, to je cena súčiastok ale poďme teraz takto… cena vývoja, platy zamestnancov, financovanie kamenných appstore, preprava a pod. Samozrejme je tá cena za za kus elektroniky vysoká ale predsa musia z niečoho žiť a rozvíjať sa… No hate, je to môj osobný názor na takú cenovku.

  A kde máte započtený vývoj, testování, programování ???

  Proc by ho zapocitavali? Prece produkt ktery ma par miliard soucastek a dava lidem do ruky za ne malou ale furt realnou cenu zarizeni ktere pred par desitkami let bylo vic nez sci-fi. Tyhle zarizeni totiz prece vznikaji kvuli delnasum u pasu se zakladkou. Na cesky jestekomance nemuzes s vecma jako jsou naklady na vyvoj a vyzkum :D

  ježiši vyroba jedne porve svíčkové taky vyjde na cca 10-15 kč a stejně se prodava za 200kč

  U potravin nebo masa si člověk může zajít na trh nebo k řezníkovi. U elektroniky atd si ale nedojdete na tržnici pro „levnější“ mobil. Teda můžete, ale iPhone to fakt nebude xD

  No, ten telefon jim nespadl z nebe, vypadá stejně ale vnitřnostem se věnovala spousta lidí celý rok, kolik peněz šlo na iOS a za kolik ho prodává… kolik jde na budování a provoz všech serverů a td. No a poďte dál, tak třebas je stojí 40$ ten displej, ale za kolik ho vyrobí ten LG nebo samsung nebo kdo… ale tam se platí hlavně za vývoj, né výrobu. Prodávat triko, trdeník nebo litr vody za stovku je něco jiného.

  Prosím vás, neví někdo proč je obrazovka drahá kvůli tomu, že podporuje true tone? Já myslel že jde jen o senzor/senzory osvětlení které vnímají i barvu světla a podle té se nastaví vyvážení bílé. To s displejem vůbec nesouvisí. Umím si představit že je drahý kvůli podpoře většího barevného gamutu, že méně žere nebo více svítí, ale tady změna nenastala.

  To je zase článek… Ideální pro zdejší nevzdělance, kteří nikdy neslyšeli o fixních nákladech. Přečte si to nějaký Pepík z vesnice a řekne si jak ho Apple okradl, protože mu to podle vaší kalkulace prodal 4x dráž než ho vyrobil…

  A prvé iPhony spadli z neba netestované, že mohli byť lacnejšie?? Alebo medzičasom stúpli platy o 300%. Tupé ovce čo nevidia nenažranosť Applu!

  1. Nyní má Apple cca 116 K zaměstnanců, před 10 lety, kdy vyšel první iphone jich bylo cca 21 K takže jen na počtu zaměstnanců stouply platy o cca 550% a to nepočítám růst platů, který je také určitě nemalý. A takových položek je spousta.

  2. podívejte se jaké komponenty a kolik jich bylo v prvním iphonu a jaké a kolik jich tam je dnes.

  3. průměrná inflace za 10 let je 20%

  4. když o něčem nic nevíte tak to radši nekomentujte.

  Výrobní cena jakéhokoliv zboží je pouze jedna část z konečné ceny. Výzkum, vývoj, mzdy, stroje atd. stojí taky peníze. Marže. Každý chce svůj kus žvance.
  Zajímala by mě výrovní cena litru coca coly nebo pepsi? To bude nula nula nic a pak stoji pul litr 20 kaček.

  Pak se počítá cena za to, že na tom někdo pracoval, aby se ten model mohl vyrábět, ten kdo to skládal, doprava do různých zemí, dph, prodejce, aby na tom vydělal…a značka

  Titulek zní: „Výroba iPhonu 8 vyjde na necelých 5 500 Kč“, ale v článku je ve skutečnosti řeč o ceně jednotlivých komponent tohoto telefonu. Titulek je demagogický a zavádějící, protože výrobní cena se skládá z řady položek, pro zjednodušení: cena komponent + režijní náklady (mzdy, investice, energie, doprava, administrativa atd.) + náklady na výzkum a vývoj. Podotýkám, že režijní náklady mnoha firem se pohybují ve výši několinásobku ceny komponent výrobku. A ještě k tomu je nutné připočítat obchodní marži. Bez zisku by žádná firma dlouho nepřežila.
  Takže výroba iPhonu 8 ve skutečnosti vyjde (jenom nástřelem) na nějakých cca 10 – 12 000,- Kč rozhodně ne na 5 500!

  Jaký si myslíte ze je výrobní rozdíl v ceně nové oktávky v základní výbavě a v L&K výbavě a jaký cenový rozdíl pro kupujícího ? Neskutečný, komfort a kvalita něco stojí….

  Vsichni resi vyrobu, ale napadlo take nekoho zapocitat ze se taky hodne kusu vrati kvuli reklamaci a apple bude muset vratit penize nebo dat novy kus „zadarmo“ :) naklad 1/4 prodejni ceny mi prijde jeste docela fajn :)

Vložte vlastní komentář

celý text