Zavřít reklamu

Prémiový iPhone X dostal spoustu zajímavých funkcí, které se na předchozích modelech nikdy neobjevily. V podstatě můžeme říct, že iPhone X je první iPhone v historii se systémem pro rozpoznávání obličeje a bez tradičního domovského tlačítka. Z ekonomického hlediska je iPhone X první iPhone, jehož cena překročila hranici 1 000 dolarů. Pro připomenutí, výroční zařízení je k dostání ve dvou konfiguracích. Varianta se 64GB úložištěm vyjde na 999 dolarů (29 990 korun), zatímco za 256 GB zaplatíte 1 149 dolarů (34 490 korun).

Podle analytiků budou zpočátku omezené zásoby iPhonu X, a to až do začátku roku 2018, což je na jednu stranu dobrá zpráva, protože máte dostatek času na to, abyste si našetřili.

Spousta kritiků prohlašuje, že cena za iPhone X je příliš vysoká, dokonce podle některých je příliš arogantní a přes čáru. Tim Cook se však k ceně iPhonu X vyjádřil v pořadu Good Morning America a vyvrátil tvrzení, že je iPhone X přehnaně drahý.

„Je to cena za užitečnost technologií, které získáte,“ vysvětlil Tim Cook. Podle něj lidé nejprve prodají svůj současný telefon, aby si pořídili nový. Pokud od pořizovací ceny iPhonu X odečtete částku, za kterou prodáte svůj nynější smartphone, potom je cena, za kterou si pořídíte iPhone X, nižší.

„Když se na to podíváme,“ pokračoval Tim Cook, „iPhone je v našem každodenním životě tak zásadní, že lidé požadují, aby dělal víc a víc věcí, a tak vyvíjíme stále víc a víc technologií, aby uspokojil jejich potřeby.“

Podle CEO cupertinské společnosti není cena iPhonu X překvapivá, pokud zohledníte všechny pokročilé technologie, které nabízí. Zároveň to není jediný iPhone, který se letos prodává. Zakoupit si můžete i cenově dostupnější modely jako iPhone SE, iPhone 7, iPhone 6s či iPhone 8. Znamená to, že cena nejpokročilejšího smartphonu Applu je pochopitelná. Navíc obchodní model Applu je zaměřen na poskytování prémiových produktů za zvýhodněnou cenu.

Pokud se podíváme na iPhone 7 Plus, tak už jeho cena se přibližovala k hranici 1 000 dolarů. Před nedávnou Apple Keynote stál iPhone 7 Plus se 128GB úložištěm 949 dolarů.

iPhone X front FB

Zdroj: BGR

Související články

Dnes nejčtenější

.