Zavřít reklamu

Po boku iOS 11, watchOS 4, tvOS 11 a macOS High Sierra (10.13) vydal Apple dnes také Xcode 9, tedy nejnovější verzi vývojářského nástroje Xcode pro macOS, ve kterém vývojáři vytváří aplikace pro iPhone, iPad, Mac, Apple Watch a Apple TV.

S novým Xcode 9 přichází plná podpora Swift 4, tedy nové verze programovacího jazyka od Applu. Novinkou jsou i všechna SDK nutná pro vývoj iOS 11, watchOS 4, tvOS 11 a macOS High Sierra aplikací, a to i včetně nového Core ML frameworku, který je potřebný pro algoritmy strojového učení a rozšířenou realitu v podobě ARKitu.

Xcode 9 také přichází s novým editorem s nativní podporou funkce Markdown a rychlejší navigací v kódu. Nově je součástí aplikace funkce pro refaktorování, které funguje při programování ve Swiftu, Objective-C, C, C++ a také při vytváření uživatelského rozhraní aplikace.

Přidáno do nové verze bylo i rychlejší vyhledávání a bezdrátový debugging pro zařízení se systémy iOS a tvOS. Šablony iOS playground nově fungují jak v Xcode, tak i v aplikaci Swift Playgrounds. Do vývojářského nástroje přibyl i zabudovaný Xcode server, tudíž vývojáři už nemusí instalovat macOS server.

  • Nový Xcode 9 můžete stahovat z Mac App Store. Aplikace je zcela zdarma, ovšem dostupná je pouze v angličtině a její velikost je namlých 5,39 GB.

Související články

Dnes nejčtenější