Zavřít reklamu

Občas nastane situace, kdy potřebujete vyfotit aktuální obrazovku telefonu, abyste ji například poslali svému kamarádovi přes iMessage. Pořízení screenshotu na iPhonu je více než jednoduché. Doposud se na všech modelech iPhonů a iPadů používal stejný způsob – stačilo současně stisknout postranní zamykací tlačítko a Home Button. Jak se ale budou pořizovat screnshoty na iPhonu X, když žádné domovské tlačítko už nemá?

V první řadě budete muset počkat do 3. listopadu, než se vám dostane iPhone X do rukou. Ano, jsou to skoro dva měsíce, ale nedá se nic dělat. Až budete mít iPhone X u sebe, pravděpodobně pořizování screenshotu nebude to první, co na něm budete dělat. Věřte však, že nastane okamžik, kdy budete potřebovat vyfotit obrazovku a nebudete vědět, jak na to. Ale proto jsme tady my, abychom vám poradili.

Pro pořízení snímku aktuální obrazovky iPhonu X stačí stisknout zároveň tlačítko pro zvýšení hlasitosti na levé straně zařízení a zamykací tlačítko na pravé straně. Pravděpodobně vás ještě napadá otázka, jak bude screenshot vypadat, když je v horní části výřez pro přední kameru a senzory. Vývojář Guilherme Rambo nám ale ukázal i to a vy můžete vidět výsledek níže.

Související články

Dnes nejčtenější